Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 15 éves létemre szinte rettege...

15 éves létemre szinte rettegek a sötéttől. Miért?

Figyelt kérdés
Lemerült az elem az éjjelilámpámban és nem merem lekapcsolni a villanyt. Ha sötétben vagyok,nem merek megmozdulni sem szóval csak leülök a padlóra és várok. Tuti,hogy ez nem normális. :/
2015. febr. 16. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:

A félelem nem életkor kérdése.

Nem normális? Én inkább azt mondanám, hogy nem indokolt. Szinte mindenkinek van valami irreális félelme.

A miértre meg legfeljebb csak egy pszichológus tudná kinyomozni a választ.

2015. febr. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok, és még mindig ugyanúgy félek a sötétben, mint kiskoromban. Évek óta bekapcsolt tévé mellett alszom, mert se a sötétet, se a csöndet nem tudom elviselni. Előtte nekem is mindig volt éjjeli lámpám, világítós párnám, mindegy volt, csak legyen egy kis fény legalább. De az utcán is kellemetlenül érzem magam éjszaka, délutános műszak után mindig majdnem futva érek be a házba. Tudom, hogy konkrétan nincs mitől vagy kitől félnem, és nem ért semmilyen trauma a sötétben kiskoromban... legalábbis nem tudok róla. Mégis félek. Szerintem ezt nem lehet kinőni.
2015. febr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

én harmincas vagyok, és asszem 28 éves koromban kezdődött, és 34 éves koromban múlt el.

egy költözéssel. azóta mintha elfújták volna.

2015. febr. 16. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nos, nem feltétlenül kell orvoshoz, pszichologushoz menni megtalálni az előzetes okot!

gondold csak végig, mik lehetnek azk előzményei addigi éleetedben, ami kiválthatja a félelemérzést!

Milyen korábbi esetleges támadások, vagy vagy mit szuggerálsz be magadnak ráérős, aggódós pillanataidban, miylne filmeket nézel, aminek a tarrtalma kihathat álmaidra!?

Vannak fiúk, lányok is fura mód, akik azt állítják hogy szeretik a horrorfilmet, és nézik is!

És beles em gondolnak, hgoy a horrorfilm tartalma,v agy jobb esetben az erotikus tartalmú film tartalma, hgoy ne hatna ki álomvilágukra! Óriási nagy tévedésben vannak!

De ám nem feltétlenül csak a filmek hatnak ki, de korábbi sérelmek emlékei is!!! Esetleg bizonyos cselekedeteké is,a amikor az ember elkövetett valamit, és nem tudja, mire számíthat pontosan!!!


Ám ami a világítást illeti, nem feltétlenül kell teljes sötétben aludni, vannak éjjeli világításra alkalmas égők, amik alig világítják be a szhobát, éppen csak annyira, hgoy az embernek ha mégis meg kell mozdulnia, ki kell menni WC-.re, stb, akkor ne kelljen nekimenni bútornaqk, ajtónak, stb

A LED-es , fényérzékelővel ellátott lámpák, amik konnektorba dughatók közvetlenül, erre nagyszerűen alkalmasak, meg sem mozgatják a villanyórát, annyira szinte vagy semmi fogyasztásuk nincs!

OBI vagy Elektronics vagy Médiamákrtban kapható és bőven behozza az árát!!! LED-es izzókat keressetek és vegyetek tehát!

Ám meg aztán ott van az utca világítása, az is ad valami fényt a esti szobába! A szem hozzászokik a fényerőhöz, és annyit azért látni, hogy mi van körülötted.


Aqzzal, hogy leülsz és vársz, azzal nem biztos hogy megoldódik a probléma, jó esetben elalszol ültödben, és talán job b álmaid lesznek, mint előtte nem sokkal!

viszont ha sokat mocorogsz akkor nehezebben alszhol vissza, hiszen a test felébred és nappali műszakot képzel, ám ezzel becsapod saját magadat! maradj nyugton és próbálj visszaaludni

Az evésidő sem mindegy!!!

az embernek megva na maga biologiai órája, amihez igazodni kell! Máskülönben az emberi élő szervezet egyensúlya felborul és bizony ott kezdőpdnek a problémák!

Az esti lefekvés előtt egy órával be kell fejezni a kajálásts, és lehetőleg zöldséget egyél vacsrára , ne nehéz ételt, mert az kihat az alvásra! A szervezet et azzal munkára készteted, miközben pihenésre van szüksége! Belsőleg is, nem csak mozgászervileg!

gondolj bele, hgoy egy programozó, aki javit ugyan valamit a hibás programon valamely sorban, de a program mégsem működőképes továbbra sem!

A program bizonyos sorai még hibsak lehetnek és kihathatnak más programfájlokra is!

Vagy gondolj arra, hogy a ház sarkát ha kidőntöd, a ház összedől, pedig te csak a sarkát döntötted ki!

vagy elvetteda géptől az áramot, nem többet, csak az áramot!

Vagy gondolj bele abba, hogy tele vagy sebekkel minden felé mondjuk egy kirárndulás után, ahol csupa szúrós növény ágai közé estél valahol és valaki csak a kezeden vagy csak a lábadon levő egy két sebet kezeli, és otthagyja a többit... Az egész embere kezelendő, nem csak bizonyos részletek!!!

2015. febr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!