Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A töltött káposztától lehetség...

A töltött káposztától lehetséges vörös széklet?

Figyelt kérdés
Tegnap vacsorára töltött káposztát ettem, voltak benne olyan részek ahol nem igazán keveredett el a paprika. A mai nap a székletem egyik oldala vörös színű volt. Nagyon megijedtem, hogy véres a székletem és hát azóta is aggódom. Szerintetek fölösleges a pánik? Válaszokat előre is köszönöm!

2015. febr. 18. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha vér volt, az könnyen kimutatható laboratóriumban. Persze bizonyos "tapasztalat" kell ahhoz, hogy ránézésre azonosítható legyen, hogy paprika vagy vér, ráadásul, hogy emésztetlen friss vér, ami a vastagbélből/végbélből származik, vagy emésztett vér, ami akár a gyomorból is eredhet. Bármiféle gyanú esetén érdemes egy székletvizsgálatot elvégeztetni, mert akár egy vastagbél polipból is származhat. Cékla mindenesetre megtéveszthet.
2015. febr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A bélrendszer felsőbb szakaszából jövő vér fekete színű, mivel emésztett. A legalsó bélszakaszból tud csak piros jönni. Például lehet aranyértől. Mindenesetre ne rémülj meg, mert egyáltalán nem biztos, hogy vért láttál. Ha megismétlődik, akkor viszont orvoshoz kell menni.
2015. febr. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!