Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ragacsos széklet lehetséges...

Ragacsos széklet lehetséges helytelen táplálkozástól?

Figyelt kérdés
Utóbbi 1-2 hétben azt figyeltem meg, hogy székelés után valamikor 3-4 törlés szükséges, de van amikor egy is bőven elegendő? Mitől lehetséges, hogy van mikor ragacsos a székletem?
2014. jan. 2. 19:53
 1/5 anonim ***** válasza:
az jön ki amit megeszel szóval igen valószínű, hogy a táplálkozásodtól van... egyél több rostot.
2014. jan. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Egy nap kb. hány gramm rostot kell elfogyasztani? Milyen zöldségekben, gyümölcsökben található sok rost?
2014. jan. 2. 19:58
 3/5 Szintiszoli123 ***** válasza:

25-30 gramm az ajánlás. Nem is kell több, nehogy a tápanyagok felszívódásának rovására menjen.

Jól teszed, hogy első körben a rostok hiányára gyanakszol, bár nem feltétlenül az a hiba. Kezd mindenesetre a rostpótlással.

Tipikus rostnövények a répa, retek, különösen a fekete, karalábé, cékla, káposzta. Második körben spárga, brokkoli, saláta. Persze minden zöldség jó rostforrás.

Gyümölcsök magas rosttartalommal (ezzel most télen nem sokra mész): málna, barack, alma, narancs.

Google-el mindent megtalálsz.

2014. jan. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
éppenséggel narancsnak mandarinnak ilyeneknek pont most van a szezonjuk tudtommal.
2014. jan. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szintiszoli123 ***** válasza:
Jól van na! Kapkodtam. A málnával, a barackkal nem sokra megy. Alma ilyenkor is van a pincékben bőven. Narancs és mandarin nálunk most szezonális, de ott, ahonnan hozzák, egész évben terem.
2014. jan. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!