Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Orrsövény műtét altatásban?

Orrsövény műtét altatásban?

Figyelt kérdés

Nemsokára fogják operálni az orrsövényemet mert nagyon el van ferdülve a doktornő azt mondta, hogy altatni fognak.

Hogyan zajlik a műtét, az altatás, meddig kell bennmaradnom a kórházban és mi fog utánna történni velem?!

A válaszokat előre is köszönöm.



2015. febr. 28. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az altatást már akkor elmagyarázza az altatóorvos amikor találkozol vele. A műtét előtt az altatóorvos fog veled beszélni. (bár meglepne ha mégsem)

De elmondom, mert nekem is volt orrsövény műtétem altatással.

Bevisznek az előkészítőbe, ahol átveszed a műtőben használt hálóinget. A nővér ott a kézfejedbe helyez egy injekciós tűt(kellemetlen, de nem vészes, bár nekem kicsi a fájdalom küszöböm, és inkább a félelem miatt azt hittem fájni fog..)majd betolnak a műtőbe. A kézfejeden lévő injekciós tűre már rá is kötnek egy pici csövet, és pár perc múlva már ki is vagy ütve. Én arra ébredtem, hogy úgy éreztem hánynom kell. De nem, csak előtte húzták ki a csövet a légcsövemből. Az altatásnál a légcsövedbe eresztenek egy csövet ami segít a légzésben, de ezt nem érzed amikor beteszik mert már alszol, és azt sem érzed, hogy kiveszik mert akkor még teljesen koma vagy. Majd visszatolnak a terembe az ágyadba. Nagyjából ennyi.

Én nálam az idő így telt.

Bementem reggel 9-re a kórházba. Megvizsgáltak, megbeszéltük az orvossal, hogy 12 órakor műtenek. Addig megkaptam az ágyamat, pihenhettem. Közben bejött a doki, hogy a műtét 1 órára majd 3 órára tolódik. Addig várnom kellett. A műtét előtt fél órával bejött egy nővér adott 2 nyugtató tablettát. (pánikolos vagyok, így semmit nem ért) Majd betoltak az előkészítőbe. Már leírtam, hogy ott mi történik. Onnan be a mellette lévő műtőbe, ahol pár perc és számomra se kép- se hang.

Majd vissza a kórterembe, ahol még mindig kába voltam az altatás hatása miatt. 1 éjszakát töltöttem bent. Másnap reggel mondta a doki, hogy olyan 1 órás volt a műtétem, mert volt egy kis gond. Reggel a vizsgálat után már 8-kor hazamehettem. ennyi.

2015. febr. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!