Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valami komoly betegségem is...

Valami komoly betegségem is lehet, vagy vaklárma?

Figyelt kérdés

4 éve kezdődött. Eleinte tompa fejfájással, hasfájással, mellkasi, szúró érzéssel. Mostanra viszont minden egyre rosszabb, a szívem nagyon gyorsan ver, a vérnyomásom normális, a pulzusom viszont 100 és 120 között ingadozik folyton - két éve nem volt 100 alatt. A fejem olyan erősen fáj, ahogyan előtte még a legdurvább megfázásokkor sem, cseng és zúg a fülem, szédülök, és mostanában hányingerem is van. A mellkasi szúró érzés random jön elő és múlik el, a hasfájásom nagyjából elmúlt, de a fejem a mellkasom tovább romlott.


Orvosnál voltam vele tavaly azt mondta idézem: "Túléli, semmi baj."

Csakhogy nem élem túl, mert olyan iszonyatos erővel sugárzik a fájdalom a homlokomtól a tarkómig, hogy majd beszarok.


Tegnap éjszaka szintén erős fájdalomra ébredtem mintha valaha egy 20 kilós téglát dobott volna a fejemre... de nem dobott, csupán ismét megfájdult. Olyan erősen, hogy ha megmozdultam mégjobban fájt, nem tudtam balra fordulni, rángatózott a halántékom, és ahogy jött úgy el is múlt.


A hányinger a legújabb tünet, ez sosem volt jellemző, de pár hónapja visszatérő. Ma többször is éreztem.


Folyton álmos és fáradt vagyok, ha pihenek ha dolgozom ha sportolok ha nem, akkor is fáradt vagyok, mindig.


Mivel terhes nem vagyok, depressziós nem vagyok, és pszichés betegségeim sincsenek, erős a gyanúm, hogy szervi probléma lehet.


Az orvosom szerint sok vizsgálattal deríthető ki mi a baja a fejemnek mert lehet, hogy agydaganat? Nem tette hozzá de erre célzott.


Mitől van ez, és mit csináljak, hogy ne fájjon ilyen iszonyatos erővel a fejem és a mellkasom? A hányinger már nem is érdekel, de a fejem és mellkasom olyan erővel fáj, hogy se aludni, se élni nem lehet így normálisan, folyton a mellkasomhoz kapok azt hiszik szívrohamom lesz, pedig nem, csak egyszerűen fáj... Már az emberek, a környezetem is észreveszi, hogy valami nem stimmel az egészségi állapotommal. Ugyannyit eszek ugyanúgy, sőt, többet is eszek sokszor mint kéne, mégis fogyok.

Tavaly 80 kg voltam, tegnap megmértem magam: 56.

Mi a fene folyik itt? Mi a bajom?



2015. márc. 21. 05:19
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, nem írtam, 24 éves lány vagyok.
2015. márc. 21. 05:21
 2/3 anonim ***** válasza:
Ennek a fele sem tréfa csajszi !!! Sürgősen vesd alá magad kivizsgálásnak ! Már magában az indokolatlan , nagymértékű fogyás figyelemfelkeltő . Csodálom , hogy az orvosod még nem küldött kivizsgálásra . Diagnózist itt mi nem tudunk neked felállítani .Ezek mar olyan tünetek amik igen , sajnos utalhatnak egy magas vérnyomásnál súlyosabb problémára !
2015. márc. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szapora pulzus okának kiderítéséhez kardiológiai kivizsgálás kellene (ha eddig nem lett volna) és gyógyszer (pl. béta-blokkoló).


A fejfájással kapcsolatban a leírt tünetek utalhatnak tenziós vagy migrénes fejfájásra (egyik se veszélyes), viszont lassan növő térfoglalás se zárható ki (nem kell rögtön rosszindulatú daganatra gondolni, lehet jó indulatú daganat, vagy érmalformáció is).


Ettől többet csak részletesebb kivizsgálás után lehet mondani.

2015. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!