Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Két napja öt órát dolgoztam a...

Két napja öt órát dolgoztam a földeken igen hideg időben egy szál pólóban. Most meg fáj a torkom. Megfázhattam?

Figyelt kérdés
Húsz éves férfi vagyok és két napja a földeken dolgoztam egy szál pólóban. Igen hűvös volt az idő kb 8-10 fok és nagyon erősen fújt a szél. Körülbelül öt hat órát töltöttem a szabadban egy szál pólóban mert nem volt nálam kabát. Mai nap úgy keltem fel hogy gyengén fájt a torkom majd óráról órára egyre jobban és már eléggé köhögök is. Meghűlhettem a hideg időben való munka miatt? A hideg idő azt hittem nem okozhat megfázást mert azt a baktériumok, vírusok okozzák. :I

2015. márc. 28. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Meghűlhettél.
2015. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nyilván megfáztál, ezt te is tudod.
2015. márc. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megfázás most fog majd kijönni rajtad igazán de hamar elfog múlni jövőhétre kihevered! De én a helyedben felöltözhettem volna mert nemvolt ám olyan jó idő, hiába sütött erősen a nap csalóka nagyon!
2015. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hideg rontja a bőr és a nyálkahártya vérellátását, ez gyengíti a test védekezőképességét, és utat nyit a kórokozóknak. Lehet így is értelmezni, de mindenképp a lehűlés hozta elő, 10 fokban nem lehet egy szál pólóban órákig kint lenni.
2015. márc. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos ogy megfazas. Maskor ugyelj jobban. Jobbulast
2015. márc. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel a levegő már tartalmaz kórokozókat, plusz ha még emberekkel is érintkezel, így igen, a hideg fogékonnyá tett a kórokozók ellen, amit össze is szedtél és lett egy vírusos fertőzésed. Én nem szaladgáltam kint 1 szál pólóban ilyen hidegben, mégis beteg vagyok. Nálam is torokfájással indult, aztán lett belőle nátha is. Ez van.

Igyál teát.

De a mi a fenéért kellett ilyen hidegben egy szál pólóban lenned???

2015. márc. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!