Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mért van az, hogy a félelemtől...

Mért van az, hogy a félelemtől, más emberekkel szemben el kezd rázni a hideg, a végtagjaim pedig jég hidegek?

Figyelt kérdés
2015. febr. 21. 14:56
 1/10 anonim válasza:

amikor valakivel összetűzésbe kerülsz és félsz, remegsz azt az érzést nem lehet legyőzni. sőt szót kell fogadni a félelemnek az a legjobb barátod. az jelzi neked mennyie légy óvatos. és ilyenkor nem küzdő sportokat kell keresni hanem csak szimplán növeld meg a fizikai erődet. mert egy igazi éles helyzetben mindig az erőfölény számít. mindegy milyen a technikád ha nincs meg hozzá kellő erő. az erős test védi meg a lelkedet ami körbeburkolja. szóval ne fekvőtámaszokat csinálj, emelges traktorgumit mint a stallone, emelgess nehéz bútorokat, ágyat. 50-ig meg se állj. persze 5-önként is pihenhetsz. ezt minden nap.

vagy a másik gyógyszer a félelem ellen szerezz egy lányt, várd meg amíg elhagy és ennek hatására bepöccensz majd mindenkire.

2015. febr. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy én lány vagyok, és éppen az a baj hogy ha pl fiúval (aki tetszik nekem) beszélgetek Facebookon egyszerűen el kezdek vacogni, a lábaim magam alá szedem, a kezemre kesztyűt húzok mert elviselhetetlen hideget érzek olyankor, pedig a radiátor meg forró és a szobában is kellemes meleg van...de nem csak ha fiúval, egy csaj aki pont az a fiú miatt el akar "verni" rám ír, és mikor válaszolok neki elkezdek megint vacogni... :/
2015. febr. 21. 15:25
 3/10 anonim válasza:
hát figyelj, volt már olyan veled hogy jártál már valakivel és az illető elhagyott? mert annak hatására nagyon megváltozna a személyiséged, nem ismernél magadra és utána olyan GÁTLÁSTALAN lennél mint jim carrey vagy eminem. persze ők fiúk. de a nemtől függetlenek a lelki tulajdonságok.
2015. febr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem voltam még soha senkivel együtt, 16 éves vagyok, valamiért félek attól is hogy összejöjjek egy fiúval, pedig nagyon szeretnék :/
2015. febr. 21. 16:07
 5/10 anonim válasza:

egy fiúval elég lenne beszélgetni mondjuk 1 órát mindegy mirôl barátilag, de úgy hogy csak ketten vagytok. mondjuk kérd meg kísérjen el egy adott helyre, ezután még kéne még vele találkozni hogy erôsödjön iránta az érzelmi kötelék. és utána nézd ahogy jár a párjával. és szinte olyan mintha már megcsalt volna. és ettôl már érezni fogsz csalódottságot amitôl fejlôdhetsz lelkileg. iszonyatos lelki erôt ad az ha valakit elhagynak.

ja és persze olyan fiút keress akivel beszélgetni fogsz aki jár valakivel.

2015. febr. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tegy. ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A kérdésedre kapott válaszok némelyikét inkább most nem minősítem.

Neked szorongásos problémád van. Ezt okozhatja bármilyen az életed során ért trauma vagy rossz élmény, amely az önértékelésedre negatív hatást gyakorolt.

Én fiatalabb koromban ugyanezeket megéltem ezért tapasztalatból beszélek. Először is megnyugtathatlak, hogy megfelelő lépésekkel el fognak múlni ezek a problémák.

Amit tanácsolok: Autogén tréning vagy Jóga rendszeres kitartó gyakorlása. Egy jó kineziológus is sokat segíthet,de leginkább te segíthetsz önmagadon. A benned lévő változások nem egyik napról a másikra történnek ezért légy türelmes.A relaxációs gyakorlatoknak köszönhetem, hogy én már túl léptem ezeken a szorongásokon.

A kitartás meghozza a gyümölcsét.

Cselekedj és bízz!

Egészséget és Boldog életet kívánok neked!

2015. febr. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak köszönöm, egyébként meg igaza lehet, általánosban nagyon csúnyán viselkedtek velem az osztálytársaim, előtte mindig magabiztos voltam a dolgokban, volt véleményem, utánna meg elcsendesedtem, már öngyilkosságot is próbáltam... De végre elkerültem abból az osztályból, középsuliban lettek barátaim akiket imádok, mégis ez a szorongás olyan helyzetben kijön rajtam, és ez elég sűrűn...jógára és hasonlókra itt sajnos nincs lehetőség :/
2015. febr. 25. 20:42
 8/10 Tegy. ***** válasza:

Amennyiben korlátozottak a lehetőségeid otthon érdemes gyakorolni. Eleinte én az anyagiak miatt nem tudtam járni.

Otthoni gyakorlásként Klausbernd Vollmar gyakorlati kézikönyvéből gyakoroltam. Nagyon egyszerű relaxációs testtartások vannak benne és hosszú távon nagyon hatékony.

De leegyszerűsítve a dolgot bármilyen sport ami jólesik, akár futás, de minden amit önmagadért teszel erősíteni fog testileg-lelkileg egyaránt. Kitartó munkával idővel sokkal minőségibbé válik az ember élete.

2015. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 26. 22:19
 10/10 Bazita ***** válasza:
Ha ért ezzel kapcsolatban rossz élmény, szerintem akkor azzal kéne foglalkozni, hogy ez mi volt, másrészt hogy azt hogyan értékeled. Jó dolog, ha relaxálsz, de attól még nem dolgozódik fel a viselkedést kiváltó érzés.
2015. márc. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!