Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Borzasztóan viszket a bőröm,...

Borzasztóan viszket a bőröm, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nem csípések, egyszer csak elkezdek viszketni. Nagyon pici kis dudorok vannak ahol elkezdek viszketni, de pár percen belül elmúlik. És egyszer a hátam viszket, aztán a hasam, a lábam. Gyanakodtam arra, hogy lecserélték a mosóport, de nem, olyat használnak amit eddig, teljesen semleges a tüsfürdő, a mosópor, minden. Viszont az tűnt fel, hogy csak itthon jön ez rám. Ha dolgozom, akkor egyáltalán nem szoktam viszketni. Hiába kenem testápolóval, az sem ér semmit. Most már nagyon zavar!

2015. ápr. 15. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem allergia, akkor lehet belső szervi baj is, vizsgáltasd ki magad.
2015. ápr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
allergia?
2015. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

a tudfürdőkben, mosóporokban lehet valami amit nem szeret a bőröm, ezért antiallergént használunk. egyébként nem tudok semmiről, de úgyis készülök bőrgyógyászhoz, majd kérek allergiatesztet. illetve a kutya nyálra allergiás vagyok, attól kegyetlenül viszketek, de mostanság közelemben sem volt kutya.

illetve gluténérzékeny vagyok, de ennek soha semmilyen tünete nem volt nálam és gluténmentesen étkezem, úgyhogy ez nem okozhatja. :/

2015. ápr. 15. 17:40
 4/4 anonim ***** válasza:

fájintos dolog az allergia:(

én marhabőrre volt piszkosul (1 évig volt vörös-náthás az orrom + orrpolip), mire rájöttünk, hogy egy erdélyi szőttesben marhaszőr is van.


most is vn allergiás a családban (viszketéssel kezdődött), aztán szemvörösödés (figyeld, ha lehúzod a szemhéjadat, alul van egy vízszintes ér benne, annak pirossága is erre utal.

Sajnos olyan tartósítók, fertőtlenítők is vannak, amire nem is gondolnak még a szakemberek sem (formaaldhed, szorbinsav). :(

2015. ápr. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!