Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Nagyon görcsöl a vesém és...

Nagyon görcsöl a vesém és baromira fáj. Nagyon -nagyon keveset iszok. Mit tehetnék most, hogy ne görcsöljön? Nos-pa nem használ.

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 01:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi lenne, ha többet innál...?
2010. febr. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igyál többet.
2010. febr. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A vese a kevés folyadékfogyasztástól is begörcsölhet. Ha ez a kiváltó ok, az egyetlen, ami segít, hogy rendes mennyiségű folyadékot iszol (min. 1,5 liter/nap), ellenkező esetben visszafordíthatatlanul károsodhatnak a veséid.
2010. febr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kerdesedbe ott a valasz. inni, inni es inni. Es menj el egy orvoshoz, mert a vizhianyos eletmod veseko kialakulasahoz vezethet, persze hosszutavon, es nem mindenkinel.
2010. febr. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Azonnal ultrahang! Ha nincs időpont, fizetős helyre menj sürgősen! Igyál, de egyelőre ne túl sokat, mert ha vesekő és túl nagy, beindulhat a sok folyadéktól. Előbb össze kell törni, ultrahangosan szokták. És utána kell inni, mint a gödény. Begörcsölhet homoktól is, az nem látszik ultrahangon, akkor is rengeteget kell inni. És gyulladástól is görcsölhet, akkor is jöhet a napi 3-4 liter folyadék. De mint mondtam, lényeges megállapítani, hogy van-e kő és mekkora, mert az nem lenne túl kellemes, ha elindulna és elakadna amiatt, hogy nem fér ki.

Apukámnak volt köve, az egyiket ultrahanggal összetörték, aztán kipisilte. Elég jól bírta, valószínű mert Aloe Vera gélt ivott közben. Sajnos a másik veséjében valami miatt ezt nem lehetett megcsinálni, onnan endoszkóppal vették ki. Teljesen meggyógyult. Előtte nem nagyon voltak tünetei, de mint kiderült, rámehetett volna mindkét veséje, ha akkor elkap valami fertőzést.

Nekem vesemedencegyulladás miatt volt olyan görcsöm, hogy felsikítottam és leestem a földre. Ultrahang nem mutatott semmit, doki azt mondta biztos homok volt, menjek vissza 2 hét múlva kontrollra. 2 hétig vonszoltam magam a munkahelyen, aztán visszamentem, hogy nem jól vagyok, erre eszébe jutott vizeletvizsgálatot csinálni, na akkor jött rá, hogy masszív vesemedencegyulladás. Előtte való évben volt egy jóval enyhébb, elestem télen és vizes lett a ruhám, akkor felfáztam és ráment a vesémre. De az nem volt durva, rá 1 évvel viszont pokoli görccsel kezdődött, utána még jó 1 hónapig tartott, mire helyrejöttem, majd állandóan visszaestem vagy 2-3 éven át. Végül egy fizetős helyen adtak egy homeopátiás szert, meg javasolták, hogy ha felfázás tüneteit érzem, azonnal menjek infraszaunába. Ott aztán fél órákat izzadtam, azóta se volt semmi gondom a vesémmel, de még csak felfázva se voltam. Ennek már vagy 4 éve. Remélem segítettem valamit. De első körben mindenképp tudni kell, mitől görcsöl!

2010. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőm fiatal korában keveset ivott. Kiszáradtak a veséi!

Borzasztó fájdalmakat élt át és hetekig csak a fotelban volt képes aludni.


Menj el orvoshoz!!!


Mellesleg, te hol jártál akkor, amikor azt tanították, hogy az ember napi folyadékszükséglete kb 1,5-2 liter?!!!


Ha nem mész orvoshoz, akkor sokkal rosszabb is lehet. Ugye nem akarsz elégtelen veseműködés miatt a hátralévő életedben kezelésekre járni?!!!

2010. febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én az ukránoknál voltam az Iriszdiagnosztikán.

Recept egyszerű:


-3 l tea.

Mozgás,lehetőleg sok szökdelés,.

Kosárlabda tökéletes.

Tea:zsurló+cickafark+kukoricabajusz.Forró vízzel leöntve és ihatod is,3l egy hónapig.

2010. febr. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nyiss egy kocsmát, s idd meg a hasznot
2010. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

nem tudom mi lehet a baja de szerintem is érdemes megnézni aveseköved van-e mert ismerősömnek az volt és kicsit kellemetlen tud lenni.


* a kicsit úgy értem a görcsön kivül mikor nagyon fáj, mikor kierszted.

2010. márc. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!