Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van sokszor hányingerem?...

Zsofikaaa88 kérdése:

Miért van sokszor hányingerem? Miért vagyok "beteges"?

Figyelt kérdés
Havonta egyszer-kétszer sajnos hányingerem van, és kezdem megelégelni... Ilyenkor -félve a hányástól - diétázom, vagy éppen koplalok pár napig, és akkor jobb lesz általában... De nagyon "unalmas", hogy ez ilyen gyakran megtörténik... Úgy irigylem azokat akiknek nincs ilyen bajuk, és mindig bármit ehetnek. Csináltak rajtam vérképet, tök jó, gyomorröntgent, ott sincs koppkopp semmi baj hálistennek! De akkor mi lehet ez? Sokan még az orvos is a leletek alapján a stresszt mondja.. DE én nem akarok stresszelni, ezzel hányingert csinálni magamnak meg méginkább nem. Sokszor összekötődik mindez a menzesszel is... az érthető is akár.. DE mikor nem menzesz: ételallergia? Vagy komolyabb bajom van? Az a baj, hogy "rettegek a hányástól, ezáltal be is vonzom a hányingert, de közben meg eléggé "megkeseríti" az életemet ez.. Menjek pszichológushoz? Mert az is "gyanús", hogy olyan helyeken, ahol jól érzem magam, ritkábban jelentkezik ez az egész...
2015. ápr. 26. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ideg alapon van, nyugodj meg! Könnyen ellenőrizheted, hogy ha beveszel nyugtatót, vagy növényi alapanyagú stresszoldót, és elmúlik, akkor attól van.
2015. ápr. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de képes az a (tudatom nélkül) felbolygatni a gyomromat?
2015. ápr. 26. 20:33
 3/8 anonim válasza:
Mivel félsz tőle ezért stresszelsz miatta. Szerintem egy pszichologus segíthet. Am nekem is menzesz van iszonyu hányinger gyötör...volt már olyanis h hánytam meg elájultam a fájdalmas görcsök miatt. De megtanultam ezzel együtt élni. A havi 2 nap nemolyan sok, szerintem havonta 1x - 2x mindenkire rátör a hányinger. Tök normális akkoris ha nem a havidhoz kötődik. Nincs semmi bajod ne beszéld be magadnak mert emiatt stresszelsz.
2015. ápr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy én senkinél nem látok hasonlót, és pont emiatt rettegek is - n meg szó szerint rettegek a hányingertől, főleg hányástól! Szörnyen :(
2015. ápr. 26. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha te nem is látod, van ilyen. Érzékeny az idegrendszered.
2015. ápr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És én ezen hogy segíthetek? És ezt érezhetem konkrétan nem idegességnek, hanem csak gyomorrontás-félének????
2015. ápr. 26. 22:13
 7/8 anonim válasza:
Persze h érezheted. Érdekes dolgokra képes a test főleg az idegrendszer. Azért van az egész mert félsz tőle. Pszichológushoz ha elmész, még azis lehet, hogy könnyen megoldódhat a problémád.
2015. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nem hiszem, h bárki is tud ezen segíteni :(
2015. máj. 4. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!