Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 17 évesen lehet érszűkületem...

17 évesen lehet érszűkületem vagy ilyesmi? Érelmeszesedés, stb.

Figyelt kérdés
17 évesen lehet ilyen bajom? :(
2015. máj. 8. 02:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg lehet. Azonban ki kell vizsgálni. Manapság ez már nem túl nagy probléma. Később többféle szövődménye is lehet a dolognak.
2015. máj. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, az érelmeszesedés kialakulásához évtizedek kellenek, egyszerűen nem vagy elég idős hozzá, hogy kialakulhatott volna bármi ilyesmi. Mi a baj? Miért gondolsz érszűkületre?
2015. máj. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érszűkület kialakulásához gyulladt állapot kell, gyakorlatilag csak nyugati étrend szükséges, és már indulhat is a plakk képződés. Úgyhogy lehet, csak korodnál fogva még nem igazán előrehaladott állapotban.


Ez együtt jár a gabona-cukor-tejevéssel, műkajákkal, a mozgásszegény életmód és a k és d-vitamin hiány csak mint bónusz tovább 'szépít' a helyzeten.

2015. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Olvastam a tüneteit és van, ami igaz rám. Pl. sokszor hidegek a kezeim, de inkább ha csak izgulok, ideges vagyok, akkor... amúgy egészségesen táplálkozok, minden napra étrendet írok elő magamnak, már évek óta.. odafigyelek mennyi cukor meg ilyenek. Heti 2-szer eszek húst, minden nap van gyümölcs, zöldség, jighurtféle. Heti 3-szor halétel. Műkajáktól egyenesen hányok.. nem mondanám, hogy keveset mozgok, napi 1 órát biciklizek minden nap. Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 9. 14:43
 5/5 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint a joghurtfélék, gabonák pont gyulladásfokozóak.


A végtagok hidegebbek vegetatív hatások miatt (idegesség, összeszűkülő erek) vagy ha hideg van. Ez nem tünet semmire.

2015. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!