Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Hatékony és természetes (nem...

Hatékony és természetes (nem gyógyszeres) alvás segítő módszer, táplálékkiegészítő?

Figyelt kérdés
Magánéleti problémáim miatt kb. 1 hónapja az éjszakáim borzalmasak. Sajnos a nappal "elnyomott" érzelmek valószínűleg éjszaka támadnak. Összevissza álmodom hülyeségeket, nyomasztó dolgokat, néha ezekre felriadok, a szivem majd kiugrik, és rögtön kimegy az álom a szememből. Alig bírok visszaaludni, és a folytatás is ugyanilyen. De ha nem álmodok vagy nem riadok fel, akkor is pocsékul alszom, és reggel még fáradtabban ébredek mint mikor lefeküdtem. Kb. 2 hete Frontint szedek, lefekvés előtt 1-et. Ez előtt próbáltam már a Valeriana Night-ot (abból 2-t vettem be) de semmit sem használnak. Sőt a Frontin óta még rosszabbul alszom. Ezért azt szeretném abbahagyni. Ki tud ajánlani valami olyan természetes, gyógynövényes, és HATÉKONY segítséget, vagy bármit (gyógyszert kivéve), amivel végre normálisan és pihentetően tudnék aludni??? Köszönöm a válaszokat.
2015. máj. 10. 10:44
 1/6 anonim ***** válasza:

A Frontin érthető, hogy használt mert az egy nyugtató/altató hatású készítmény, a Valeriana Night pedig azért nem használt mert legalább 1 hónapig kell szedni mire lesz hatása.

Pont ez a probléma a természetes szerekkel, hogy csak sokára lesz hatásuk. Mondhatnám a levendula készítményeket, de ugyanaz van velük is. Egy nyugtató tea jót tehetne, de legalább 2-3 hétig kell szedni a hatáshoz.


(egy gyógyszerész)

2015. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves gyógyszerész, köszönöm! Milyen nyugtató teát javasol? Pár napig ittam citromfű teát lefekvés előtt, de nem éreztem semmi változást, akkor ezek szerint minden teát is sokáig kell fogyasztani? A levendulát milyen formában?
2015. máj. 10. 15:04
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, és az a baj hogy nem érzem hogy a Frontin használna. Ugyanolyan rosszul alszom mellette, mint nélküle. Ennek mi lehet az oka??? Ezért is szeretném abbahagyni, mert függővé sem szeretnék válni (úgy hallottam a Frontin függőséget okoz)... Néha nappal is beveszek fél szemet, de akkor meg elálmosodom. Szóval nekem valahogy nem "jön be" a Frontin... ezért gondoltam inkább természetes dolgokra.
2015. máj. 10. 15:06
 4/6 anonim ***** válasza:

Nyugtató teakeveréket mondanék, ami csak gyógynövényeket tartalmaz. Több "gyártó" készíti, márkát nem szeretnék mondani, de ha bemegy egy gyógyszertárba biztos tudnak segíteni, drogériában és gyógynövényboltokban is kapható. Igen, ezeknél a teáknál is kell 1-2 hét a hatáshoz.

A levendulát sokféle formában lehet alkalmazni, a nyugtató teakeverék is tartalmazza, de a népi gyógyászatban régen alkalmaztak levendula párnát is.


A Fontin okozhat rászokást, amikor a szervezet hozzászokik a gyógyszerhez, és nélküle nyugtalanságot okoz, illetve többet kell bevenni hasonló hatás eléréséhez., de ehhez idő kell.


Én nem vagyok orvos, így nem is szeretnék ajánlani más gyógyszert, illetve nagyobb adagolást, lehet, hogy hasznos lenne, de inkább az orvosának mondja el, hogy úgy érzi nem használ a készítmény.


Remélem segíteni tudtam.

2015. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm szépen!
2015. máj. 10. 20:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :)
2015. máj. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!