Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől vagyok folyton fáradt,...

Mitől vagyok folyton fáradt, álmos? Vashiány tünetei ezek?

Figyelt kérdés
2 héttel ezelőtt rosszul voltam, heves szívdobogás érzés, a bal karom el volt zsibbadva, másnap el mentem orvoshoz, el küldött vérvételre, kiderűlt, hogy vashiányom van, kevés a vasam, nyányingerem, fejfájás, is volt, most már csak álmos vagyok, és kicsit zsibad a karom, kardiológiára, csak jövő hónap végére kaptam időpontot. ezek mind a vashiány tünetei miatt vannak? szedem a vas tablettát, kb egy hete, változást érzek valamennyire, de én ugy érzem, hogy ez a vas tabletta nem hat, 800 forintért vettem a patikába, töbre nem volt pénzem, vas komplex forte a neve 18mg -s. aki tud segítsen, köszönöm előre a választ.

2015. máj. 12. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
18 mg vas édeskevés a vashiány kezelésére. Legalább napi 100 mg vasat kellene bevinni, de ennyi csak receptes vaskészítményben van. Kell szedni vagy 3 hónapig, pár nap alatt nem fogsz semmit érezni.
2015. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
értem, az orvos, azt mondta, hogy 4 hónapig kell szednem vasat, étrendemen változtassak, napi egyszer ezek, köszönöm a válaszodat, akkor kb majd egy olyan hónap múlva már jobb lesz?
2015. máj. 12. 10:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A vastabletta vastartalmának nagy részét a vesék "kidobják", mert a szervetlen anyaggal nem nagyon tud mit csinálni egy heterotróf élőlény, mint az ember. A növények tudnak szervetlenből szerveset csinálni, úgyhogy a régi, jól bevált megoldás: vas szögeket (nem krómacél!) szúrni egy almába, és azt megenni.
2015. máj. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
renden, én most sok vas tartalmú kaját eszek :)
2015. máj. 12. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Vashoz c-vitamint is szedni kell
2015. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!