Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Valeriana relax antidepresszan...

Valeriana relax antidepresszans helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy hónapja volt az első pánikrohamom, ami 6 napig nem enyhült. Fulladtam, szédültem, remegtek az izmaim, fájt az állkapcsom, 6 napig szó szerint nem ettem, mert úgy éreztem nem tudok nyelni.

A házi orvos napi 3x1 xanaxot írt fel, de nem mulasztotta el a tüneteket, csak mellette még "le voltam lassúlva". Egy nap volt, hogy hármat vettem be. Utána 3-4 napig egy szemet este, aztán vettem helyette herbáriás nyugtató teát, b1 vitamint, c vitamint es magne b6-ot. Igy is minden nap előjött a nehéz légzés (meg a többi tünet, inkább nem sorolnám), de főleg akkor mikor elmentem itthonról és csak néhány órára és újabb ijesztő tünetek, de megnyugodtam, hogy nem egész nap vagyok már rosszul.

De öt napja ismét rosszul lettem. Majdnem annyira, mint mikor először rám jött a roham. Két napig megállás nélkül rosszul voltam. Aztán elmúlt. Most este is arra keltem, hogy nem kapok levegőt és szúr a szívem. A szív fájdalom elmúlt, de még mindig nehézkesen veszem a levegőt...

Antidepresszanst írtak fel nekem (paretint), de nem merem szedni. Azt olvastam 2 hétig felerősíti a tüneteket, én meg azt nem akarom, épp elég erősek és minden naposak így is...

Járt valaki már hasonló cipőben? Abtidepresszans nélkül el lehet mulasztani a tüneteket?


Elnézést kérek a kis regényért, de nagyon el vagyok keseredve.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2015. jún. 11. 14:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Tegyél egy próbát.

Bár ha a Xanax nem hatott, akkor kétlem, hogy a Valeriana fog.


Kivizsgáltak? Mert akkor szokták nyugtatóval tömni az embert, ha fizikailag minden negatív.

Én kérnék egy vérkép és EKG vizsgálatot a helyedben.

2015. jún. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A házi orvos csinált EKG-t és kórházban is csináltak. Minden rendben. Voltam fül orr gégészeten es vettek vért is, hogy nincs-e a pajzsmirigyemmel baj. De minden rendben volt.
2015. jún. 11. 15:34
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol olvastad, hogy a Paretin 2 hétig felerősítheti a panaszokat? A tájékoztatójában annyi van, hogy 1-2 hét után kezd hatni.

Ennek az áthidalására írták fel a nyugtatót. Ha a Sanax nem hat, menj vissza, kapsz mást vagy kicsit nagyobb adagot.


Jobbulást kívánok!

2015. jún. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindegyik SSRI felerősíti az elején. Azért kell a nyugtató is.
2015. jún. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!