Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas vérnyomás tulsúly...

Magas vérnyomás tulsúly esetén hogyan kűzdhető le?

Figyelt kérdés

nekem amiatt magas, hogy tulsulyos vagyok, nem mozgok eleget, nem sok zöldséget gyümölcsöt ettem? meg néha túlsóztam ételeket.?

változtatni akarok, mert olvastam a következményekről, időben szeretnék változtatni!



2015. jún. 13. 07:46
 1/4 A kérdező kommentje:
és amiatt van az is, hogy néha érzem, lüktet a szívem? (mondjuk ez kezd eltűnni)
2015. jún. 13. 07:47
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően leírtad a kérdésben, hogy mit kéne csinálnod. Fogynod a túlyúlyra, nem sózni a kajákat és több zöldséget enni, kevesebb húst.
2015. jún. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Naponta minimum 1 óra mozgás, kezdd sétával, gyaloglás lépcsőn, nem liftezni, stb., itt a nyár, van sok zöldség, gyümölcs, térj át az egészségesebb, kalóriaszegényebb táplálkozásra.
2015. jún. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy kicsit pontosítok!

- kevesebb vörös-húst = sertés, marha, és hasonlók.

A baromfiból is a kacsa-liba, tehát ami kövér, azt most jó ideig hanyagold.

Sovány húsok és a hal, az oké, a sok-sok zöldség, a gyümölcsökből az édeseket is hagyd el. Pl. banán, szőlő, és az aszalt gyümölcsök sem oké.

Természetesen az édes-habos sütiknek, nasiknak, agyoncukrozott, stb. stb. bolti üdítőknek is búcsút inthetsz. Csinálj magadnak otthon nyers gyümölcsből (sárgarépából) ivólevet!!!

A só a szervezetben megköti a vizet, és bizony sokszor ez is oka lehet, a nehéz légzésnek, a láb-dagadásnak, stb. stb.

Az egészségesebb táplálkozásra való átállás mellé még valami napi rendszeres testmozgást is be kellene iktatni, olyat, aminek a mennyiségét, intenzitását tudod napról-napra növelni.

2015. jún. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!