Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Cukorbetegnel hirtelen fellepö...

Cukorbetegnel hirtelen fellepö magas vernyomas es vercukor miatt irhat elö az orvos agynyugalmat?

Figyelt kérdés

Anyosom ezt allitja, eddig 2 hetet fekszik az agyban.

Csak mert a neten ezzel ellentetesen, magas vernyomasnal es cukornal is mersekelt, rendszeres mozgasrol irnak. Ferjem nagyon aggodik, misztifikaljak a dolgot, ezert erdekelne, milyen betegseg lehet az igazi ok?



2015. máj. 29. 16:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Stressz.


Sokan észre sem veszik a napi rohanásban, hogy stresszesek...baj, ha nyűgösen, kényszerből kel, aztán reggeli nélkül indul, elmegy a busz az orra előtt, vagy lukas a bicikli kereke, késik a m.helyéről, sok munka, kevés a fizetés, kicsi a lakás, sokan tolongnak benne, nem bírja elviselni a másik pofáját, a közértben átvágták, a hentesnél büdös párizsit kapott,otthon derül ki, hogy valaki megitta a tejet, a kutya állandóan ugat, a macska összekarmol mindent, és az asztalra is felugrik, jött egy gyorshajtás-büntetés, lejárt a műszaki...bla..bla...bla...


na, ekkor van az, hogy a vérnyomás kétszáz, a cukor minimum tíz, remeg a jobb szempillája, három napja nincs széklete a versenyzőnek...

és nem érti mitől, csak éli az életét, és mégis?

... na ez az élet nem ágynyugalom..


tudom, saját családi tapasztalat..és most csak finomkodtam..


tehát a stressz a ludas, mint okozat..

de az okot kell megszüntetni.


pl. nyugdíjbavonulni, magas nyugdíjjal, diétásan étkezni, lefogyni a normál súlyra,természetes ébredés, külön szobában egyedül aludni, és leszarni mindent..


na, akkor helyreáll minden

2015. máj. 30. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Lehet, h furcsa, de anyosom eleteben en nem latok semmi stresszt, ez 100 %, ezt alul zarojelben reszletezem. Az okokat nem az en dolgom keresni - es sajnos amugy sem vevö a velemenyemre, tanacsaimra, igy felesleges is. Azota voltunk naluk, ugyanezeket elmondta: ugyanugy ment aludni, mint maskor es ebredeskor forgott vele a vilag, mentöt hivtak...stb. Az en lelki okokat keresesem gunyosan mosolyog - az elötte napok ugyanugy teltek, mint a többi. A ferjem miatt szeretnem tudni, meg ugye a gyerekorvos, orvosok is neha kerdeznek dolgokat, van/volt-e ilyen betegseg a csaladban, igy nem art, ha az ember tudja.



(Naluk kifejezetten ugy erzem magam, mintha megallt volna az idö, azert megyek, h a gyerekeimmel legyen kapcsolatuk meg a ferjemre tekintettel. Vegetalunk, miközben rengeteg teendöm lenne itthon... Erthetö modon nem eppen gyerekbarat a hazuk, igy gyerekekre nehezebben tudok ott figyelni: ök elvarnak, h mint a felnöttek, vegig üljenek es illedelmesen mosolyogjanak a porcelan vaza, tanyerok mellett, en meg szivesebben vinnem öket mas erdekesebb programra, kirandulas, fürdes, jatszoter, homokozo...stb, amire alig jut idö. Tehat naluk stessznek nyoma sincs.)

(Atlagos testalkatu, semmikeppen nem köver, külföldön egy kis nyugodt faluban lakik születese ota, haztartasbeli volt vilag eleteben, sajat elmondasa szerint ö nem is akart sosem dolgozni, tehat biztos, h most is, mint maskor is, termeszetesen ebredt. 2 felnött gyermeke van, röviden nem "unokas tipusu", nincs belsö igenye ilyesmire es haziallatai sincsenek. Bar sajat autoja van, mindenhova csak aposommal együtt mennek, aposom vezeti a sajat es az ö autojat is, busszal sztem meg soha eleteben nem utazott, biciklije nincs es megelhetesi gondjai sem.)

2015. jún. 2. 11:34
 3/16 A kérdező kommentje:

Cukorbetegsege eddig is volt, es elmondasa-viselkedese alapjan en ugy saccolom, h 2-es tipusu, de sulyosabb, mert naponta injekciozik.

Ök ezt is misztifikaljak: ugy beszel erröl, h igazabol ez nem is cukorbetegseg (!), csak egyszer volt magas a cukra (meg most ebredeskor), de meg dietazni sem lenne muszaj. De persze biztonsagbol dietazik, csak a nem ismert sütikböl eszik neha egy kiskanalra valot, es kerdesemre, h minek az injekcio, csak legyint egyet. (Mintha egyszer az orvos felirta volna es mintha azota mindegy lenne, de nem szükseges, csak azert megis injekciozik...)

Mar arra is gondoltam, elötte nap kimaradt volna az injekcio? De nem, aposom egyszerre mondta, h aznap reggel is injekcioztak.

Ja es most a hetvegen mar fent volt, de semmit nem csinalt, mert megszedülhet.

2015. jún. 2. 11:46
 4/16 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a cukrot kontrollálni kell. Gondolom van otthon vércukor mérő. A mért értéknek éhgyomorra 7 alatt kell lennie, étkezés után 2 órával 6.5 alatt már jó. A legkevesebb ami étkezés után kettő órával még elfogadható, az a 7.7-es érték. Ha ennél rendszeresen magasabb, akkor komoly kockázatnak teszi ki magát. Ahhoz szokott társulni a magas koleszterin szint, ami károsítja a szervezetben mindenhol a kapilláris érhálózatot. A vese nagyon hamar károsodik és attól növekedhet a vérnyomás is, ami tovább károsítja a vesét. Aztán a szemet szokta megtámadni ez a koleszterin okozta ér elzáródás, aminek akár vakság lehet a vége, ha nem szed a beteg valamilyen koleszterin csökkentő gyógyszert, mint a sztatin. (pl Atorvasztatin, de más gyártmányú, hasonló hatású termék is lehet). Ez megállítja és lassan, évek alatt csökkenteni is tudja a kapilláris ér károsodást. Persze ehhez folyamatosan tartani kell a normál vércukor értéket. Ha valaki csak úgy rálegyint és bekapja azt a sütit, akkor nem hiszem, hogy rendbe lenne a cukra. Sőt ha inzulint használ, akkor különösen gyakran mérni és figyelni kell a vércukor változását. Szerintem azzal lehet komoly baj. El kellene mennie hasi ultrahang vizsgálatra, ahol meg tudják nézni a vesék állapotát, ami szerintem gyanús. El kellene mennie szemészetre (évente-félévente) és meg kell mondani, hogy cukorbetegsége van azért jött ellenőrzésre.


Aki elhanyagolja a cukorbetegségét, az nagyon gyorsan súlyos beteg lesz, egyre több problémája keletkezik és nagyon gyorsan súlyos életveszélyesre romolhat az állapota a gyakorlat szerint.


Ki kell vizsgáltatni magát.

Utána viszont végig kell járni a javasolt vizsgálatokat is rendszeresen ha még hosszú ideig, viszonylag egészségesen életben akar maradni.


A cukorbetegség nagyon alattomos dolog és roncsolja az ereket. A magas vérnyomás is ilyen. Komolyan törődni kell magával. Erre való az orvos, hogy segítsen életben maradni ilyen esetekben is.

2015. jún. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a magyarazatot is! Akkor ertsem ugy, hogy lehetseges, hogy a hirtelen fellepö magas vercukorertek es magas vernyomas miatt szedült, es emiatt agynyugalmat irt elö az orvos, ill. utana 2 hettel is csak a lakasban setaljon, mert meg szedülhet??


Sztem jar ellenörzesekre es foglalkozik is vele, de azt el tudom kepzelni, h nem olyan egyszerü lemondani az edessegröl... A ferjemtöl tudom, hogy volt mar anyosomnak veseköve es szeme zöldhalyogos, ezeket nem tudom, összefügghet-e a cukorral? A ferjem azt mondja, rosszul tudom, mert (mar?) nem kell injekcioznia, hanem amire en azt hittem, rendszeresen injekciozik, az a vercukormeres, mivel minden reggel meg kell neki merni. (Az ujjat böki meg.) Ferjem szerint aposom erre mondta, h igen, elötte reggel is mertek.

2015. jún. 3. 20:43
 6/16 anonim ***** válasza:

"Akkor ertsem ugy, hogy lehetseges, hogy a hirtelen fellepö magas vercukorertek es magas vernyomas miatt szedült, es emiatt agynyugalmat irt elö az orvos, ill. utana 2 hettel is csak a lakasban setaljon, mert meg szedülhet?? "


A hirtelen felszökő vércukor érték nem okoz azonnal ilyen gondot. Ahhoz sokáig magas cukor kell, hogy érkárosodás okán vese károsodás induljon el. Viszont ha ez a diabétesz már régóta fenn áll és nem veszik nagyon komolyan, akkor lehet a lassú de folyamatos károsodás miatt ilyen probléma. Nálam eleinte 8-12 körüli értékeket is mértem és sok olyan folyamat kezdődött, ami a diabétesz szövődménye. Aztán rendeződött a cukrom és szedem rendesen a koleszterin csökkentő gyógyszert, ami nagyon fontos, és ezek pár év alatt visszafordultak.


Ezekhez idő, pár év kell megfelelő ellátás nélkül, hogy ennyire súlyosbodjon, hogy komoly szövődményeket okozzon. Nem úgy működik, hogy most kicsit magasabb a cukor és akkor szédülni kezd. Alacsony vércukor értéknél viszont lehet ilyen, de az nem a vérnyomással függ össze.


Gondolom van valamilyen orvosi lelet, amiben a vesefunkcióról is szó esik. A vérnyomás ezzel össze függhet, ha azzal probléma van, de leginkább az orvosával kellne beszélni. Ő tudná leginkább megmondani, hogy mit talált konkrétan.


.


"Sztem jar ellenörzesekre es foglalkozik is vele, de azt el tudom kepzelni, h nem olyan egyszerü lemondani az edessegröl... A ferjemtöl tudom, hogy volt mar anyosomnak veseköve es szeme zöldhalyogos, ezeket nem tudom, összefügghet-e a cukorral?"


A vesekő tudtommal nem függ össze vele, viszont a zöldhályog már igen. Erről többet itt lehet olvasni: [link]


[link]


.


"A ferjem azt mondja, rosszul tudom, mert (mar?) nem kell injekcioznia, hanem amire en azt hittem, rendszeresen injekciozik, az a vercukormeres, mivel minden reggel meg kell neki merni. (Az ujjat böki meg.) Ferjem szerint aposom erre mondta, h igen, elötte reggel is mertek."


Igen ha az ujját böki meg, olyan a cukor mérésnél van.

2015. jún. 4. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"azt el tudom kepzelni, h nem olyan egyszerü lemondani az edessegröl... "


Az édességről nem is kell lemondani, csak a cukot nem szabad eni és semmi cukrosat. Édesítőszerek viszont vannak cukor nélkül is. olyant lehet használni.


Még azt megkérdezem, hogy szed-e koleszterin csökkentő gyógyszert? Az nagyon fontos, mert általában a cukorbeteg embereknél a koleszterin szint is magas a megváltozott anyagcsere miatt. Ez okozza az ér károsodásokat. Vagyis ha a koleszterint megfogjuk, lecsökkentjük, akkor megáll a koleszterin által okozott érszövődmény is. persze csak akkor, ha a vércukor normál szintre le van szorítva, vagyis ha valaki szigorúan betartja a diétát, illetve az étkezésben a periódikusságot, vagyis kétóránként annyit és olyant szabad enni, amit a szervezet le tud bontani az alatt a kettő óra alatt normál szintre, 6.5 körülire vagy az alá.


Ezt úgy lehet beállítani, hogy eszünk valamit és az étkezést követő két óra múlva megmérjük a vércukrot (ujjbegy szúrás).

Ha az érték 7 fölött van jóval, akkor legközelebb kevesebbet szabad enni abból a fajta szénhidrát tartalmú élelmiszerből. Néhányszor megméri az étkezés utáni két óra múlva és lassan meg lehet tanulni, kb. miből mennyit lehet ennyi egy étkezéskor. Ha ez megy, akkor már nagyon sokat tett az egészsége érdekében, mert akkor már közel úgy él mint egy egészséges ember. Igaz, nem a szervezet önszabályozása állítja be a normál vércukor szintjét, hanem az egyszerre bevitt szénhidrát fajta és mennyiség mértékkel való adagolása és időben hagyunk neki időt a lebomlásra. A lényeg, hogy így sem terheljük túl a szervezetet szénhidráttal. Vannak a gyors felszívódású szénhidrát félék és vannak a lassúak. Gyors pl a cukor és az ilyen tömény gyorsan oldódó szénhidrátok. Aztán a lassabban felszívódók ami rostban gazdag és a búzán kívül más gabonafajták, mint pl. a rozs.


Az nagyon lényeges, hogy az étkezés után kettő órával mért vércukor érték 7.8 alatt legyen. Fölötte már kórosan magasnak mondják, aminél nagyobb a szövődmény kialakulásának az esélye is. Erre én azt mondom, legyen az étkezés utáni két órás mérésnél 7 alatt, az a biztos. Van akinél 8 fölött van ez az érték, de akkor hosszabb távon számíthat a szövődményekre.


Pl nálam korábban a lábfejemmel alig éreztem a papucsot, most már egészen jól visszajött az érzékelése és érezhetően javul, amióta szedem a napi 80 mg-os koleszterin csökkentő gyógyszert és a halolaj forte kapszulából napi 2 grammot és másik omega3 szírsavból, a CLA-ból is hasonlóan és még Lkarnitin kapszulát is szedek. Ezek együtt segítenek. Volt amikor próbaképpen elhagytam a koleszterin csökkentő gyógyszert, akkor romlottak ezek a dolgok, de azután elkezdtem ismét és a dupláját szedem most (80mg-ot), azóta javulnak akorábbi kezdődő szövődények is.

2015. jún. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a reszletes valaszokat a cukorbetegsegröl. Ilyen pontosan ezeket nem ismertem, Te biztosan nagyon jol csinalod, gratulalok, ez nem egyszerü!

Olvastam egyebkent homeopatias szereket, ill. a paleolit etkezest, ami szinten segithet.

Igaz, h anyosomnak magas volt a cukra aznap reggel, tehat este többet ehetett a szenhidratbol, bar szerinte nem evett többet a szokasosnal. De az is lehetseges, h nem a cukor okozta, hanem a hirtelen magas vernyomasa! Olvastam, h 200-as vernyomas mar sulyos hipertonianak szamit (hipertenzív sürgősségi állapot) es korhazi kivizsgalast igenyel, es 1 napig tenyleg ott volt. Viszont egy spray-röl irnak ilyen esetben, ami lejjebb viszi fokozatosan, ill. a gyogyszer beallitasa, es nincs szo arrol, h utana 2 hetig otthon csak a lakasban setaljon, meg ne hajoljon, ne fözzön-süssön, csak pihenhet, mert megszedülhet...stb, emiatt furcsa...


Nem mutatta a leleteit es nem tudom pontosan, milyen gyogyszereket szed, szed-e koleszterin csökkentöt. Ö biztosan egeszen pontosan tudja is, mi törtent es mit kell tennie, csak valamiert nem akar nekünk többet mondani.

2015. jún. 7. 23:59
 9/16 A kérdező kommentje:

Azert a kerdesem, mert en ugy tajekozodtam az internetröl, h akar cukorbetegseg "elhanyagolasa" miatt volt ez, akar a magas vernyomas miatt stroke (szelütes) elöjele volt, mind2 estben, nemhogy keves mozgast javasol az orvos, hanem eppen hogy rendszeres mozgast.

[link]

De meg a stroke UTANi rehabilitacional is fontos a mozgas, gyogytornasz mozgatja a beteget:

"A testnek mozognia kell

A korai rehabilitáció egyik legfontosabb eleme a beteg mozgatása. Nagyon ritkán van szükség egy-két napon túli mozdulatlanságra, sôt féloldali bénulás esetén a tartós mozdulatlanság mélyvénás trombózis veszélyével is járhat. Ezért még az eszméletlen betegnél is el lehet, és el is kell indítani a passzív rehabilitációt."

[link]

Emiatt nem ertem, mi lehetett nala? Ami szedülest okoz meg utana 2 hettel is?

2015. jún. 8. 10:09
 10/16 anonim ***** válasza:

Igen, a mozgásszegény életmód komoly kockázatot jelent, viszont a magas vérnyomás miatt mondhatja az orvos, ha magas akkor le kell feküdni, fejet magasan tartani. A tartósan magas vérnyomás tartósan károsítja a szervezet minden részét. nem lehet, hogy a pihenést csak arra az időre írta elő, amikor magas a vérnyomása?


Különben sok mindent mondanak az orvosok.

Pl nekem azt mondta a kardiológusom (és tőle függetlenül a körzeti orvos is), nem csak akkor kell szedni a vérnyomás csökkentőt, amikor magasnak mérem, hanem mindig rendszeresen egy bizonyos kor felett bizonyos, betegség fajta esetén, ha elkezdődött már a magasabb vérnyomásos időszak valakinél. Megpróbáltam szedni, de pl tegnap be sem mertem venni, mert anélkül is lent volt a vérnyomásom systolés-94 diasztolés-66 pulzus-56 értéken. Szóval rájuk sem lehet adni. Ha még beveszem a gyógyszert, tuti elájulok tőle. Igaz előző na tekertem egyet kint a Jánoshegyen bicajjal. Ez a legjobb gyógyszer, én is azt mondom. Viszont ha valakinek tartósan nagyon magas a vérnyomása, akkor tényleg feküdni kell addig, amíg lejjebb nem megy. Persze akkor sem szabad állandóan feküdni, mert az nem tesz jót, csak amikor a probléma közvetlenül fenn áll.


Szerintem (feltételezésem) valószinüleg úgy mondhatta a doktor, amikor magas a vérnyomása, akkor feküdjön, és csak akkor járkáljon amikor lejjebb megy normális értékre.


Persze nem lehet tudni konkrétan mi a pontos diagnózis, amit nem akar elmondani a kedves anyós. Volt ismerősöm, akinek diabéteszes retinopátiája volt proliferatív stádiumban. Ez azt jelenti, hogy a szemfenék keringését nagy mértékben leszűkítette és részlegesen elzárta a koleszterin, mert nem diétázott rendesen. Ilyenkor felborul a zsír anyagcsere is (amire a koleszterin csökkentőt adják hatásosan).

Ez a diabétesznél a megbetegedéseket okozza. Ennek az ismerősnek már a retinát is felemelte a keringés miatt elzáródott és kórosan képződött új ér kialakulása ami ilyenkor behatol és elágazva bele nő a szem üvegtestbe. Ha ezzel hajol vagy nagyobb erőkifejtést végez, akkor az erek megpattanhatnak és az üvegtesti vérzés, átmeneti vagy teljes vakságot okozhat. nem is beszélve arról, hogy ezek az újként kórosan képződött erek nem csak eltakarják de fel is emelik a retinát (a látó ideghártyát) különböző mértékben.


Ezért "megtilthatják" (javasolhatják korlátozni) a hajolást és az erőkifejtést. Viszont ez már nagyon súlyos stádium és valószínű ilyenkor már a vese, kéz és lábujjak, lábfej, szív, agy erei és az egy testben a teljes keringés jelentős romlása.

Viszont ez főleg súlyosan elhanyagolt cukorbetegség esetén fordulhat elő.


Lát jól a kedves beteg rokon? Ha azzal nincs probléma, akkor más is lehet az ok, persze ehhez ismerni kellene minden részletet. Valamiért biztosan okkal mondhatta az orvos amit.., de ő tudja mi a pontos háttere. Mi nem.

2015. jún. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!