Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS a dinnye elszínezheti a...

SOS a dinnye elszínezheti a székletet?

Figyelt kérdés
Tegnap rengeteg dinnyét ettem, éjszaka pedig többszrö felkeltem mert görcsölt, ment a hasam. Most reggel pedig már két alkalommal is pirosas volt a székletem, lehet a dinnyétől vagy kérjem el magam a munkahelyről és azonnal doki???

2015. jún. 19. 08:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%

A dinnyébe nincs semmi olyan színező anyag ami a vizeletet meg pirosítaná,legfeljebb egy kicsit sötétebb sárga lesz.

Jobban inkább a cékla,vörös káposzta.

2015. jún. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

[link]


Elviekben színezheti, de azért nem árt, ha jobban odafigyelsz erre és, ha nem változik felkeresed az orvost.

2015. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. jún. 19. 10:29
 4/12 anonim ***** válasza:

a cékla tényleg elszinezheti

(saját tapasztalat, ha céklát eszek, olyan, de ha nem teljes normális)

2015. jún. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
30%

Nekem volt már véres székletem de az olyan volt hogy a friss élénkpiros vérben úszott a székletem. A fehér wcről csorgott le a vér, mellette vérpöttyök voltak. Olyan erővel szakadt ki belőlem a véres széklet. A wcben levő víz is piros lett.


Ez megismétlődött még sokszor és elmentem magánsebészhez. Első mozdulata az volt hogy lefektetett és kézi tapintással megnézte a végbelemet. Az ujjára is kenődött vér azt mondta. Rögtön diagnosztizált végbélrepedéssel és aranyérrel. De hogy kizárjuk a végbéldaganatot jövőhétre visszarendelt azonnali kolonoszkópiára (végbéltükrözés). Ott is kiderült vélgbélrepedésem van és III. fokú aranyerességem. Írt fel gyógyszereket, nyugtatót és műtét javasolt. mindez egy éve volt ugyan úgy véreset székelek és fáj székelésnél de nem vállalom be a műtétet.


Na most szerintem neked ez nem dinnye általi elszíneződés hanem végbélrepedés vagy ami még rosszabb végbélrák. A helyedben sürgősen felkeresnék orvost mert ha utóbbi betegség akkor abba bele is halhatsz! :I

2015. jún. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy annak a tünete is lehet, de az szerencsére kizárva mert 4 hete volt teljes tükrözésem és mindent rendben találtak.
2015. jún. 19. 15:06
 7/12 anonim ***** válasza:
17%
Ja ha volt már teljes tükrözésed akkor minek írsz ki kérdést? Hipochonder vagy de nagyon. Az ilyen emberektől felfordul a gyomrom
2015. jún. 19. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Te aztán empatikus emberke vagy....


Mindegy, azért én neked szép napot kívánok!

2015. jún. 19. 15:39
 9/12 anonim ***** válasza:

És milyen okból estél át teljes tükrözéses vizsgálaton?

Bocs de tényleg nem értem az olyan embereket akik panaszkodnak és kiderül semmi bajuk. Akik meg tényleg betegek azok meg fogják be a szájukat és szenvedjenek csendben. Ez tök rossz szerintem!!

2015. jún. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nyugi :-) nekem is pirosas lesz a székletem a dinnyétől.
2015. jún. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!