Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen elojelei, tunetei...

Milyen elojelei, tunetei lehetnek a sziv infarktusnak?

Figyelt kérdés
2010. márc. 2. 15:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Az apukám szívinfarktusban halt meg.

Általános dolog és nála bizony előjel volt a bal kéz zsibbadása.

Persze csak akkor érvényes, ha van némi rizikófakor. Dohányzás,túlsúly.Mert volt hogy nekem is zsibbadt, de persze nem volt szívinfarktusom.

2010. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

17 eves lany vagyok, es ezert nem tudom hogy most mit hidjek; gyakran elofordul h nyom vagy szur a mellkasom(tavaj majusban kezdodott es azota egyre gyakrabban); szeptemberben mikor ugy ereztem mar elegge komoly az eset elmentem orvoshoz, teljes kivizsgalas de nem talaltak semmit, pszichologushoz kuldott, ott is azt mondtak semmi gond; de a mellkasifajdalmaim egyre gyakoribbak;

szokott fajni, zsibbadni vagy nem is tudom minek lehet ezt nevezni a bal karom, de sose gondoltam h ennek barmi koze lehet a szivemhez egesz mostanig, ugyanis az egyik tanaromnak multheten infarktusa volt, ma latogattuk meg es o mondta h o egyaltalan nem fajtatta a szivet vagy mellkasat, csak a bal karja zsibbadt es fajt mindig..

ezert lennek kivancsi h meg esetleg milyen tunetek lehetnek? lehetseges h nalam is infarktusrol van szo?

2010. márc. 2. 16:02
 3/7 A kérdező kommentje:
ja es dohanyzom is... azaz dohanyoztam mert ezt tudva semmi kedvem jatszani az eletemmel
2010. márc. 2. 16:05
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát igen. A szív sosem fáj, tehát annak fájdalmára várhatsz, mint előjel, az nem lesz.

Ha esetleg tartasz valamitől, akkor menj el a körzetihez és elküld egy alapos vizsgálatra. Terheléses EKG és egyéb dolgok.

Megmondom örülök,, hogy amellett döntöttél, hogy abbahagytad a dohányzást. Ez már egy lépés az egészség felé.

2010. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

nem is az h tartok mert sosem volt az ertekrendemben az egeszseg elol.. de ami sok az sok es mar kellemetlen a szuras es nyomas a mellkasomon, akarhogyis lassan egy eve..

..meggondolom h orvoshoz mennyeke, oszinten nem szeretek orvoshoz jarni, ezt a problemam leszamitva nem is tudom mikor voltam meg, es nem is igazan hiszem h ha az osszel "makk egeszsegesnek" allapitottak meg akkor most megkapnak h mi a problema.. :-((

2010. márc. 2. 17:02
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni, de azért érdemes arra figyelni, hogy mostanában milyen sok fiatal halt meg hirtelen szívproblémákban. Pláne olyanok, akik aktív sportolók voltak és sosem dohányoztak, rendszeresen sportoltak és persze nem voltak túlsúlyosak.

Itt van a közelmúltból és Magyarországról az ismert fiatal focista, Fehér Miki.

2010. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

nos sajnos ebben igazad van..

bar mondjuk engem ez nem fenyeget, :p nem mondhatom h tulterhelem a szivem :p bar nekem a masodikra fellepcsozni is megerolteto, valosaggal nem kapok levegot mire felerek :p nem szeretek sportolni; viszont tulsulyos sem vagyok (53 kg)

2010. márc. 2. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!