Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mik a terhesseg elojelei, ha...

Mik a terhesseg elojelei, ha meg nincs meg a menstruaciom (szoptatok)? Veszelyt jelent a babara majd?

Figyelt kérdés
1 eves lesz a fiam 2 het mulva es szeretnenk masodik babat nemsoka, de nekem meg nincs mestruaciom. 3x szoptatom ot naponta. Volt vki hasonlo helyzetben? Honnan tudtad, h terhes lettel? Esetleg vkinel a PG53 teszt ilyenkor is mukodott?
2010. szept. 22. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha az első terhességed komplikációmentes volt, akkor veszélyt nemigen fog jelenteni a szoptatás.

S általában a gyerekek le is szoknak a ciciről, amikor megérzik, hogy már más az íze.

Állítólag az utolsó hónapban már nem szabad szoptatni, mert beindíthatja a szülést.

2010. szept. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
43 oras volt, irregularis fajasokkal, majd epiduralissal, beakadta mehnyakba a fiam feke, ugy h vakumoztak. Aztan pedig en vereztem be, igy 1.5 l vervesztes utana veratomlesztest kaptam.
2010. szept. 23. 07:51
 3/6 anonim ***** válasza:
Komplikációmentes terhességről írt az első, nem szülésről. Ha az orvos konkrétan nem tiltja, akkor szoptathatsz terhesen is. Ha nincs mensid, de gyanakszol, hogy terhes vagy, akkor tesztelj. Én másfél évig nem menstruáltam, szinte havonta teszteltem 1 év után. Aztán kezdtem el hőmérőzni. Most két éves a fiam, de még nincs peteérésem, úgyhogy nálunk a második baba várat magára. A tüneteket ilyenkor könnyű bebeszélni, legegyszerűbb, ha tesztelsz.
2010. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tehat mukodtek a tesztek neked mensi nelkul is?

Mi meg nem probalkozunk, igy nincs bebeszeles, de okt-tol szeretnek, mikor a pici fiam 1 eves lesz.

A terhessegem komplikaciomentes volt.

2010. szept. 24. 08:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Működnek persze, de nekem sajnos mindig csak egy csíkosak voltak eddig! :-( Csak azért csináltam/csinálom őket, mert sose tudni, hogy miért nem jött még meg, miért késik! Még mindig a hormonok vagy talán már baba?? Az első menstruációt megelőző peteéréskor is megfoganhat a baba úgy, hogy te azt mondod, szülés óta nem is jött meg, ez hogy lehet. Ha pedig nem fogan meg, akkor megjön. Viszont olyan is előfordulhat, hogy peteérés nélkül jön meg, mint nálam. Mi már régóta nem védekezünk, de nem sikerült még teherbeesnem, ezért kezdtem el hőgörbézni, amiből kiderült, nincs peteérésem. A doki azt mondta, hogy a szopi miatt van, magas a prolaktin szintem és a méhnyálkahártya leválhat a saját súlyától is, peteérés nélkül.

Szóval nekünk abba kéne hagyni a szopit, hogy újra működjenek a hormonok, de a fiam annyira ragaszkodó.

Ja, és még ovutesztet(One Step) is használtam, szinte minden nap, az is működött. Egyszer volt pozitív, de a hőm meg nem ment fel, úgyhogy akkor sem volt peteérésem, csak próbálkozott a szervezetem.

2010. szept. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Asszem nalunk is ez lehet majd: olvastam errol a La Leche oldalan. Legtobben termeketlenek szopi alatt. A fiam is ragaszkodo, 3x eszik meg es nem is akarom meg hirtelen elvonni tole a cicit. De szeretnek egy kislanyt es igy nem tudom, h mikor van ovum. A tesztem semmit nem mutat, pedig anno mukodott a fiamat is ugy sikerult osszehoznunk: PG53-al.
2010. szept. 25. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!