Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Klíma miatt érezte már valaki...

Klíma miatt érezte már valaki rosszúl magát?

Figyelt kérdés
Mióta irodában dolgozom(5 éve),amint a klíma szezon beindúl,szinte teljesen rosszúl vagyok egész nap.Tünetek: szédülés,erős fejfájás,néha hányinger.A fejfájás minden napos.Már kikisérleteztem és biztos,h a klímától van.Viszont egy nagy irodában dolgozunk,ahol 25-en vagyunk és 1 légterű,tehát nem lehet,h 1 ember miatt lekapcsolják a klímát.Ti mit tennétek?
2010. márc. 4. 09:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is hasonló helyzetben vagyok, úgyhogy engem is érdekelnek a válaszok. Nekem az jött be, hogy helyet cseréltünk egy olyan kolléganővel, akinek az asztalához kicsit kevésbé ért a klíma, neki meg amúgy is mindig nagyon melege volt, így ő örült, hogy így telibe kapja. De nem sokat segített, csak egy nagyon picit jobb.
2010. márc. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hú klíma a halálom. Kb. öt éve kapott el egy klíma betegség. Borzalmas tüdőgyuszit kaptam tőle, homlok, arcüreggyulladással együtt. Ráadásul b.pesten voltam és Békéscsabáig a vonaton valósággal ugatva köhögtem. Azt a mindenit de cefetül szenvedtem. Nyáron is ha bemegyek a centerbe a 40 fokból a 25-re majdnem belepusztulok.
2010. márc. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak ilyen tüneteim, nem tudtam, hogy másoknak is. Én nem dolgoznék olyan helyen, ahol klíma van, amúgy sem egészséges.
2010. márc. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én se szivesen dolgozom ílyen helyen,de örülök ,h van munkám.Sajnos nem tudok változtatni munkahelyet.Nincs erre vmi hatásos "ellenszer"?
2010. márc. 5. 15:16
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon megjártam a klímával 5 éve.Autóklíma ment ezerrel,július volt,én mezítláb az autóban ültem,lábam fennt volt a műszerfalon.Rátettem a lábam a klímára,és amíg hazaértünk,jéghideg lett a lábam,és a másik is.Azt meg a másik klímára nyomtam rá.

Aznap este(tehát pár óra mulva)éreztem,hogy csíp a pisilés-ami normál esetben nem állt fenn.Éjfél körül már az ágyban bőgtem,azt hittem megpusztulok úgy fájt lennt,és mikor pisilnem kellett,elmentem wc-re,és élénk piros vért pisiltem,iszonyatosan csípett és fájt!!

Nagy nehezen összeszedtem magam,és bementünk az ügyeletre,elmeséltem mit csináltam,finoman közölték velem hogy nekem elmentek otthonról,ilyet még nem is hallottak,hogy a jéghideg klímára rányomom a lábamat...ezért volt a gond éjjel,a vérpisilés,tettek valami tesztet a pisimbe(mert az ügyeleten kellett nekik produkálnom pisit),és hát felfázás lett,mint nagyon sok más embernek.Orvosi nyelven már nem tudom,azonnal antibiotikumot kaptam,másnap reggel el kellett kezdenem szedni,és utolsó szemig kötelező volt beszedni(ez antibiotikumnál kötelező,mint tudjuk).A második gyógyszeres napon már javult a felfázás,harmadik még jobb volt,és a gyógyszer végére már semmim nem fájt.Azóta menekülök a klíma elől,illetve a munkahelyemen,és otthon is van,de a legmelegebb nyarakon sem állítom 26 fok alá a klímát(még akkor sem,ha úgy lenne kényelmesebb,hogy ne izzadjak).Megtanultam a leckét.

2010. márc. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!