Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mit lehet tenni nagyon kínzó,...

Mit lehet tenni nagyon kínzó, ugatásszerű köhögés ellen, ami hetek óta nem múlik el?

Figyelt kérdés
Gyógyszereken, háziorvoson sokszorosan túl vagyok, rengeteg teát iszom, lándzsás útifű szirupot és köhögéscsillapító cukorkákat is nagy mennyiségben. De egyáltalán nem jobb, sokszor már öklendezem és utána percekig alig kapok levegőt.
2010. márc. 5. 22:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Légyszíves próbáld ki a kakukkfű teát, és van szirup is. Én hat hétig ugattam, és már szinte hánytam. Nekem ez volt rá a leghatásosabb.
2010. márc. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az sem használt, azon is túlvagyok, csak kifelejtettem a listából. A teát ittam, az hatástalan volt, azért próbáljam meg a szirupot is? Robitussin és gyógyszertári kanalas is volt:(
2010. márc. 5. 22:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Senkinek semmi ötlete?:((
2010. márc. 6. 09:50
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2 hónapja köhögök, de nem ilyen öklendezésszerűen. Annak örülnék, mert az olyan ismerős köhögés. Ami nekem van, arra a legjobb szó, hogy úgy éreztem, víz van a tüdőmben. De nincs, megvizsgáltak tüdőgondozóban, kardiológián is.

Csak ötletként írom: nekem most már arcüreggyulladásra gyanakodnak. Folyamatosan csorog a garatváladék, az ingerel köhögésre, de olyan szinten, hogy a mellkasom is fáj, sőt néha mintha belülről markolna valami. Borzasztó, mennyit fulladtam. És nem vagyok taknyos, nem is voltam.

Ilyen arcüreggyulladásról még nem is hallottam. Pedig igaza lehet a fül-orr-gégésznek, mert a fél fülem is bedugult mostanra 2 hónap után.

De lehet hogy neked nincs ilyen szövődményed, csak ötletként írtam.

Egyébként én októberben voltam iszonyú taknyos, lehet hogy azóta van arcüreggyulladásom, csak januárban jött ki rajtam. De nekem hőemelkedésem is van 2 hónapja, szóval nem csak köhögök.

2010. márc. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A Stodal szirupot próbáltad már?Ez egy homeopátiás szer,nekünk bevált.(a fiamnak szokott lenni "ugatós"köhögése,már mindent kipróbáltunk,ezt a háziorvos ajánlotta,azóta ezt használjuk),
2010. márc. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A radipon egy csodaszer. Hátha neked is beválik.
2010. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem gyermekeim ugattak 2hétig.A PROSPANszirup segített,felnőttnek is jó,borostyánkivonat,kifejezetten hurutos ugatós köhögésre van...én használtam mellé éjjelre mell-hát kenőcsöt,segíti a légzést és a hurutoldást!
2010. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vegyél a herbáriában kamillavirágot és készíts teát belőle.Egy törölközőt boríts a fejedre és hajolj a gőz fölé,majd lélegezd be(kb.10 percig).Utána szűrd le a főzetet és kevés citrommal és cukorral (v. méz) idd meg!

Jobbulást!

2010. márc. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!