Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » SOS erős paprikát vágtam...

SOS erős paprikát vágtam szabad kézzel és most elkezdett a kisujjam bizseregni/csípni és lassan de biztosan terjed az egész kezemen. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Anya azt mondta, hogy kb kettő nap múlva fog elmúlni :o. És nem nem szeretnék ennyit várni. Minden tippet szívesen fogadok.
2015. júl. 23. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát miért nem késsel vágtad?
2015. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megélezted előtte a szabad kezed?Mert tompa kézzel nem tudom hogy lehet paprikát vágni.Vagy valami karate gyakorlatot tanultál?Amúgy ha tejbe mártod a kezed?Amikor csíp a paprika akkor enyhíti a csípősséget,nem tudom hogy ez így működne-e.
2015. júl. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
lehet allergiás vagy rá
2015. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Vágd le!

Na jó, nem... :D

Próbáld meg a borogatást, hátha segít. :)

2015. júl. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Tej/disznózsír próbáld valamelyikbe dugni a kezed

Miért nem volt eszköz a vágáshoz? :D

2015. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat :DDDD ez a meleg megártott. Úgy gondoltam a szabad kezet, hogy nem volt rajtam gumikesztyű :'D természetesen késsel vágtam és nem nem vagyok allergiás rá ez szerintem normális hogy csípi a kezemet csak sajnos nem volt itthon épp gumikesztyű
2015. júl. 23. 22:06
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is a tej jutott először eszembe, szóval szerintem abba fogom áztatni. Tényleg bocsi én voltam a hülye szóval ennek örömére mindenki kap egy zöld pacsit ;)
2015. júl. 23. 22:08
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem normalis.

A bor az egy nagyon kemeny anyag, ami ha serulesmentes, akkor megved mindenfele bajtol. Tobbek kozott a marastol is (egy bizonyos szintig).

Persze ha savba nyulsz az faj, de egy egyszeru eros paprika nem lenne szabad hogy csipjen, hacsak nem volt serules a bor felszinen. Ha csip akkor azert csip, mert van egy nyilt seb es a paprika csipos anyaga bejut a sebbe.


Ha bizsereg/zsibbad az ujjad az gaz. Ha ket napig tart az erzes az meg megnagyobb gaz!!!!


En rendszersen apritok jalapeno paprikat, nem viselek kesztyut es soha nem bantja az ujjam a mereg. Ha veletlen a szamhoz erek az ujjammal akkor be$zarok ugy csip, de a serulesmentes borfeluleten nem szabadna hogy csipjen, hacsak nem valami extrem trinidadi kulonleges erossegu paprikat szeleteltel kiloszamra!

2015. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én minden nap eszem erős paprikát amikor vágom egyszer sem csípte meg a kezem.

Az lesz amit az előző mondott, hogy valószínűleg seb volt a kezeden.

Ne aggódj meg fogsz maradni. Nem halottam még olyat, hogy valaki erős paprika szeletelésbe halt volna bele.

Ahol megcsípte vagy a seb van fertőtlenítsd le. Meg kérd meg anyukádat, hogy adjon rá valami gyulladás csökkentő krémet ha nagyon fáj.

Ha nincsen semmi otthon akkor uborka szeletet vagy citromot esetleg tejfölt rakhatsz rá.

2015. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát oké. Azért gondoltam hogy természetes, mert tök lecsót csináltunk rengeteg paprikával és anya mesélte hogy neki kiskorában (amikor ugye még nem volt olyan, hogy gumikesztyű) rettenetesen fájt utána mindig a keze. Eddig nekem sem volt bajom nyilván attól,hogy egyet felaprítottam, csak most sok volt és egyébként nincs rajtam seb, de akkor valószínűleg a körmömnél mehetett be, mert ott kezdett el fájni, pedig jól megmostam aprítás után a kezemet és akkor még semmi baj nem volt.
2015. júl. 23. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!