Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szinte egész nap erős szívdobo...

Szinte egész nap erős szívdobogásom van? 17hetes kismama vagyok. Bővebben lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17hetes kismama vagyok, pénteken voltam orvosnál ezzel a problémával, csinált egy EKG-t, de pont akkor nem "rosszalkdott" a szívem. Hihetetlen, de még kint a váróban is nagyon vert, és mikor haza fele mentm akkor is, pont EKG-n nem. :S Eghész nap érzem, most is, nagyon rossz, egyfolytában köhögnöm kell. Mi lehet a baj? EKG-ra az sztk-ba szerdán megyek, de tuti akkor is minden rendben lesz. Nagyon aggódom. :( Akinek volt ilyen problémája és ki lett vizsgálva, mi volt a baj?
2010. júl. 12. 10:55
 1/8 anonim válasza:

Szia!

Terhességben teljesen normális az erős szívdobogás, én is gyakran érzem úgy, hogy majd' kiugrik a szívem, valamint a pulzusszámom is folyamatosan magas. ( 31.hétben vagyok ) Hiszen a véredet most még a magzatba is "el kell juttatnia", hogy a tápanyagok, és az oxigén megfelelően átjusson. Nyugodj meg, semmi gond nincs ! További szép babavárást!

2010. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy írtál! Tegnap voltam kardiológusnál, sajnos bajok vannak a szívemmel, össze van szűkülve az ér, hétfőn kapok egy 24órás EKG-t ( holtert ) ami még pontosabban kimutat majd minden legapróbb szívproblémát is. A kardiológusom azt mondta, hogy mindenképpen kell, hogy szedjek gyógyszert, csak egy baj van velük, hogy ezek a szívgyógyszerek mind értágító hatásuak, és kinyílhat a méhszáj. :( Viszont ha nagyon rossz lesz a 24órás holter, akkor sajnos át kell esnem egy bavatkozáson, méghozzá egy szívkatéterezésen. :( Most kicsit kivagyok, nem gondoltam volna, hogy ennyire súlyos a helyzet......
2010. júl. 16. 09:29
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! az első terhességem alatt nekem is kellett gyógyszert szednem(verapamil),amitől összehúzódásaim voltak,amire aztán méhlazítót adtak.Úgyhogy tudom min mész át.A katéterezés miatt nem kell félned(tudom,hogy ijesztő),nekem kétszer csinálták,de végre jól vagyok.Az első katéterezés után már javult a helyzet,annyira,hogy a két kisebb gyerkőcőt gond nélkül kihordtam,megszültem.

Nyugi,nem lesz baj:-)

2010. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ez így már más eset. Régebben, terhesség előtt soha semmi panaszod nem volt ?

Próbálj megnyugodni, tuti minden rendben lesz !

2010. júl. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

9:39-től kérdezném, hogy lehet természetes úton szülni? És szoptatni tudtad a gyermekeidet? Úgy hallottam, hogy minden szívgyógyszer bekerül az anyatejbe. :( Én nagyon szeretném a babámat szoptatni, nem akarom, hogy üvegből kelljen táplálnom. :(


Kedves utolsó! De voltak előtte is ilyen szívdobogásos érzéseim, csak nem ilyen sűrűn. Elviselhető volt, igaz minden nap jelentkezett, de csak 1-2x. Remélem ez a holter nem mutat még ennél komolyabb bajt is. A babám hála a jó égnek jól van, szerintetek az ő szívét is megviselli ez az egész?

2010. júl. 17. 08:32
 6/8 anonim ***** válasza:
09.39-es vagyok. Mind a 3 gyereket természetes úton szültem,az elsőt még a katéterezés elött.Nekem nem a szülés közben volt gondom,hanem a következő hetekben,Állandóvá vált a szapora szívverés,az a kevés alvás,meg a szülés megviseltek. És igen,elég sokáig szoptattam a gyerekeket,de nem szedtem a gyógyszert,féltettem őket. Nagyon sokat segíthet,roham idején,ha nagyon hideg vízzel mosod az arcod,de csak az arcod.Ettől vissza áll a szívverésed rendes ritmusba. Nekem is az első terhességem alatt ajánlotta ezt a kardiológus.Akkor kerültem be a SOTE intenzív osztályára,ott figyelték a babát is,és azt mondták,neki nincs baja a rohamoktól.
2010. júl. 18. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
kiserzsi nagyon szépen köszönöm a válaszodat! DE ugye nem lett belőle komolyabb baj, hogy nem szedted a gyógyszert? Mert ha én is kapok, akkor a szoptatás idejéra, amíg tart biztos nem fogom beszedni. Nem is értewm, hogy miért nem találták még fel azokat a gyógyszereket amiket a kismamák is nyugodt szívvel szedhetnének. Remélem te már jobban érzed magad. Erről a hidegvizes dologról még nem hallottam, köszönöm a tanácsot, ki fogom próbálni, hátha segít. Minden jót kívánok nektek, nagyon jó egészséget! :)
2010. júl. 18. 09:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nem lett semmi baj abból,hogy nem szedtem a gyógyszert,előtte meg később is csak rohamok idején vettem be belőle. Több féle ritmusszabályzót is kipróbáltak rajtam,de egyik sem előzte meg a rohamokat(200 fölé ugrott a szívverésem),viszont levitte az amúgy sem magas vérnyomásomat.Többet kellett pihennem,de legalább a gyerekek nem kaptak a gyógyszerből.A katéterezések óta viszont teljesen jól vagyok.

Pihenj sokat,vigyázz magadra és próbálj nem sokat aggódni:-)

2010. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!