Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Az mitől lehet, hogy ha esik...

Az mitől lehet, hogy ha esik vagy jön az eső, nagyon rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Rendszerint 1 órával eső előtt elkezdek rosszul lenni. Mintha valami nyomná a szememet. Homályosabban látok, jócskán belassulnak a reflexeim, szorongani kezdek (szorongásra amúgy is hajlamos vagyok). Kicsit az ízületeim is fájogatnak ilyenkor, a nyakamban a csigolyák fájni kezdenek és mintha csúszkálnának egymáson (kisebb biccentésnél is ropogni kezdenek). Általánosságban elgyengülök, kicsit ájulásérzetem van (bár soha életemben nem ájultam még el).

Ha elkezd esni, a dolog továbbra is fennáll. Csak jóval azután, hogy az egész felhőzet elvonul és már nyoma sincs az esőnek, akkor kezdek lassan magamhoz térni. Mi okozza ezt? Veszélyes? Ez frontérzékenység? De sima hideg/melegfronttól szinte semmit nem érzek (csak hirtelen megérkező melegfronttól néha álmos vagyok egész nap), csak és kizárólag az eső... illetve telente a hó. Mit lehet ellene tenni? Régen ilyen problémám nem volt, az utóbbi kb. 2 évben jelent meg és rettenetesen zavar, hátráltat, nehezíti az életemet.



2015. aug. 17. 01:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, frontérzékeny vagy. A légnyomás különbséget érzed. Nem hinném hogy veszélyes.
2015. aug. 17. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ennek örülök! Köszönöm a választ!


Esetleg valami tipp, hogy mit lehetne ezzel kezdeni? Nálam elég szélsőséges a dolog. Most ebben a pillanatban pl. nálunk eseget az eső, de néha abbahagyja, majd újra elkezdi. Na, én ezekben az időszakokban, mikor éppen nem esik, de rögtön újrakezdi, nagyon-nagyon rosszul érzem magam :( Jó lenne kigyógyulni ebből, vagy legalább csökkenteni a tüneteket.

2015. aug. 17. 01:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, nekem annyira szokott fájni a fejem, hogy már szédülök tőle, ilyenkor már beveszek gyógyszert, de amúgy sajnos nem lehet mit csinálni. Mostanában a melegre nekem nagyon fáj az ízületem, mint mikor influenzás az ember. Ez most volt először. Már-már úgy lehet bízni a fejfájásban, mint az időjárás jelentésben. :) nem nagyon lehet vele mit csinálni, nem használ semmi praktika nálam.
2015. aug. 17. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
légzőgyakorlat napi negyven percben, és a táplálék helyes megrágása, hogy mennél több nyállal keveredjen. Kerülni kell a műkajákat, a táplálék az csak is szerves eredetű!
2015. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!