Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ödémásodik a szemem, mitől...

Ödémásodik a szemem, mitől lehet? A problémám és a kérdésem összetett. Elég sok vizet iszom naponta, legalább 4 litert, mert ha nem iszom eleget akkor fáj a fejem. Folytatás lent.

Figyelt kérdés
Közben diétázom, de nem sikerül 10 dekát sem fogynom, többen tanácsolták, hogy kevesebb vizet fogyasszak, mert lehet, hogy vízmegtartásom van, és emiatt nem fogyok, nem tudom mi az a vízmegtartás, de megfogadtam, hogy kevesebbet iszom. És most jön a problémám amint kevesebbet iszom 1 nap, azaz csak 1-2 litert másnap reggelre a szemem olyan ödémás lesz, hogy alig bírom kinyitni. Nem értem, mi lehet ez? Találkozott már valaki ilyennel?
2015. aug. 23. 12:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Vízhiányos vagy. Tessék inni, minimum napi 2 l-t és el fog múlni.. Ha pedig nem vagy egy nagy ivó, egyszerűen amig a szervezeted hozzá nem szokik, akkor minden nap 1 üveg ásványvízet tudatosan inni.
2015. aug. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Napi 4 litert iszom :-) Le is írtam...hogy a fenébe lehetnék vízhiányos? :-))
2015. aug. 23. 12:14
 3/7 anonim válasza:
Nem tudom mennyire eszel sósan, de az az egyik megoldás lehet hogy kevesebb sót fogyasztassz mert az is hozzá járul a vízvisszatartáshoz. Az oedema pedig kialakulhat emiatt, esrtleg ha nem akar javulni, javaslom az orvost, nehogy vesebaj legyen a vége.
2015. aug. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Birom, amikor valaki ugy valaszol, hogy vagy el sem olvassa a kerdest, vagy meg ertelmezni sem tudja, de velemenye az van.

Kerdezo! A pajzsmirigyed rendben van?

2015. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem igazán eszem sósan. Sőt pár éve kifejezetten kerülöm a sok sót. Nem eszem sósabban mint bárki más. Nem eszem olyan dogokat sem amikben só van, tehát nem nassolok l chipset, mogyorót...
2015. aug. 23. 13:52
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem tudok pajzsmirigy problémámról.
2015. aug. 23. 13:54
 7/7 A kérdező kommentje:
Először én is azt hittem (hiszem) hogy a vesémmel van valami, mert hát mi a fenétől lehet ez? Ha megiszom a 4 litert akkor nincs ödéma, ha meg kevesebbet iszom akkor meg van. Pedig mintha fordítva lenne általában, nem? Ha vki sokat iszik az puffad. Nem értem az egészet. Voltam vérvételen nem olyan régen, az csak kimutatta volna ha valami baj lenne a vesémmel. Gondolom én. Vagy talán menjek el hasi UH-ra, az kimutathatja?
2015. aug. 23. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!