Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan tudom, hogy körömgombám...

Honnan tudom, hogy körömgombám van-e? Ettől az esettől lehet-e?

Figyelt kérdés

Június 12.-e körül reggel nagy forgás volt nálunk... reggel 5 órakor már kész kellett legyek és nagyon siettem ezért. Sietségembe (vagy inkább ügyetlenségembe) ráejtettem a szegély nélküli tükröt a lábamra. A nagylábujjamra esett és pont a köröm ahol kezdődik oda. Szóval a körmöm szép véres és gennyes lett. Már nem volt időm borogatni és harisnyát cserélni, így úgy indultam el a dolgomra. Kb. 8 óra körül tudtam megnézni. Engedtem rá vizet a sulimosdóba és lemostam kicsit. Nem fájt nagyon szóval bírtam nap végéig. Amikor hazakerültem és letusoltam (olyan 14 óra körül - rövidített órák voltak) szépen megáztattam, a gennyet jól lemostam és kussoltam mindenről. Senkinek nem tűnt fel, és nem is tartottam lényegesnek az egészet. Emlékszem egyszer elmondtam, milyen ügyetlen voltam, de senkit se érdekelt. Anyum is láttam kb. 4 hete, nem szólt semmit (megkérdezte mi lett, de nem igazán ragadta meg a történet). Ma apu meglátta és mondta, hogy reméli nem lett körömgombám, mert attól nehéz megszabadulni.

Szóval az egész úgy néz ki, hogy a körmöm ahol kezdődik ott van egy háromszög alakú körömréteg lejövés. És azt körbeveszi az elérhetetlen (két réteg közötti) genny, ami átlátszik a felső rétegen.

Megpróbálom illusztálni:

[link]

Ettől lehet gomba? vagy egyéb baj? (ez a 2 hónap altt nem nött vissza a köröm)


2015. aug. 23. 21:42
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy körömgomba, inkább a sérülés miatt lehet valami gond a körmöddel, menj el még ma a sebészetre.
2015. aug. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!