Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szerinted általában tudják az...

Szerinted általában tudják az emberek, hogy mit kell tenni, ha valaki elájul a környezetükben?

Figyelt kérdés

Átéltetek már ilyen helyzetet akár szenvedő félként, akár csak szemtanúként?

17/L



2015. aug. 28. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk most volt egy tábor, ahol a tanár lett rosszul. Volt ott kb 20 ember. Talán 3-4 volt az aki odament segíteni. 2 ember volt az aki aktívabb volt. A többi az ott se volt, még csak nézőnek se. Úgyhogy nem hiszem hogy tudnák általában az emberek. De ez most egy jó eset. Kérdezd meg magadtól, hogy te mit tennél a segítő helyében?
2015. aug. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én nagyjából tudom, hogy mi a teendő, mert sajnos ájulásra hajlamos vagyok. Többször történt már ilyen rosszullét velem, tudom jól, hogy mikor segítettek gyorsan, szakszerűen és mikor volt olyan, hogy csak tanakodtak felettem, hogy mi is legyen. Szerencsére olyan helyzetbe még nem kerültem, hogy teljesen közönyösen viselkedtek volna velem.

Az a kérdés, hogy vajon azok tudják-e, hogy mi a teendő, akik személyesen nem érintettek, mint én.

2015. aug. 28. 13:20
 3/4 anonim válasza:

Nekem az a tapasztalatom (vízimentő), hogy az emberek nagyrésze tudná, hogy nagyjából mit kell tenni, de félnek, hogy elrontják, így inkább nem tesznek semmit.

Meg az sem mindegy, hogy hányan vannak a közelben, például ha nagyon sok ember van a közelben (villamosmegálló, stb.), akkor inkább úgy gondolják, hogy valaki biztos jobban tudja

2015. okt. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én mentős vagyok, és sajnos azt tapasztalom, hogy max 1-2% ban kezdenek az emberek bármiféle elsősegélyt. Lehet, hogy tudnák, hogy mit kell csinálni, de szinte senki sem meri. elég kevés olyan est van, ahol ártani lehetne..pl. hívod a mentőket, elmondod, nagyjából, hogy mi történt, de nem tudod, mit csinálj vele. a mentésirányító küldi a kocsit, és amíg odaérnek, addig mondja, hogy mit csinálj a beteggel.
2016. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!