Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mitől lehet ez? (A kérdés túl...

Mitől lehet ez? (A kérdés túl rövid, magyarázat hosszú)

Figyelt kérdés

Mostanában észrevettem, hogy néha, hetente egyszer-kétszer minden ok nélkül elkezdek szédelegni. Ilyenkor olyan érzésem van, mintha felfújtam volna teljes erőből egy léggömböt, és utána szédülünk - ezt ismeri mindenki - na ennek a szédülés részét érzem. Mellette van, hogy kissé zsibbad a két kézfejem, és a lábfejem, illetve levegőt sem úgy veszek ilyenkor. Ráadásul kicsit fel is sokkolom magam rajta ilyenkor. Ez körülbelül fél óráig tart. Előjött már például olyan nevetéskor is, amikor sűrűn kapkodom a levegőt (elég hülyén hangzik így leírva), de ilyenkor percek alatt elmúlik. De elő szokott jönni, amikor például gépezek mozdulatlanul az ágyban. Elég hirtelen jön ez elő, volt már ilyen felkelés után is, vagy nagy evés után. Szóval nem tudom mihez kötni pontosan.


Magamról annyit, hogy rendszeresen sportolok, heti három alkalommal két órán keresztül végzek súlyzós edzéseket. Ilyenkor semmi bajom nincsen. Továbbá bejárós vagyok a nagy melegben: bicikli, séta, vonat, nehéz táska, minden játszik a legnagyobb melegben is. Szabadidőmben szellemi és könnyű fizikai munkát is végzek az edzésen kívül. Az edzés miatt próbálok minőségi fehére-és szénhidrát dúsan étkezni egyenletesen elosztva. Voltam kórházban kivizsgáláson MÁS probléma miatt, ott a vérvételre: "jelentős eltérést nem mutatott" eredmény lett. A háziorvosom mikor megnézte az eredményt, annyit mondott, hogy teljesen egészséges vagyok, egy kicsit többet kell inni. Tovább mellkasröntgent, ultrahang vizsgálatot is csináltak, de semmit nem találtak.


Szerintetek mitől lehet ez?

Cukorbetegség, vagy kezdődő asztma? Vagy csak pánikolás? Vagy a nagy meleg? És hogy nagyon le vagyok terhelve, vagy mi lehet?


Köszönöm szépen a válaszokat!


2015. szept. 1. 22:18
 1/3 A kérdező kommentje:
Ez kimaradt: 180cm magas vagyok, 78 kg, kb 10-15 %-os testzsírral. 22 éves, fiú.
2015. szept. 1. 22:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem ilyenek után fél évvel volt az első pánikrohamom.
2015. szept. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
És azt hogy kell elképzelni? És mi okozza?
2015. szept. 2. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!