Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Ez szívritmus zavar? Milyen...

Ez szívritmus zavar? Milyen betegség tünete lehet?

Figyelt kérdés

12 éves korom óta érzem, hogy néha mintha plusz egyet ütne a szívem. A vérnyomásom mindig is alacsony volt.pulzus normális. Terhességek miatt volt már EKG, de semmit nem mutatott. Persze kb. 10 mp-ig volt rajtam.idén nyáron nagyon gyakorvá vált ez a szívdobogás, főleg nagy melegben, meg mikor éhes vagy fáradt vagyok. A nyári szünet alatt 5 kg-t híztam. Nem tudom, van-e összefüggés. (lehet, csak nem voltam stresszes a suli miatt)

32/N, 165 cm, jelenleg 68 kg.


2015. szept. 9. 17:50
 1/3 A kérdező kommentje:
Igazából nincs panaszom, csak nagyon zavaró. Munka közben is sokszor érzem, nem figyelem, egyszerűen feltűnik és nagyon idegesítő.
2015. szept. 9. 18:14
 2/3 anonim ***** válasza:
Tudnak holtert rádrakni, ami 24 órán át rögzíti az EKG-d és félóránként megméri a vérnyomásod. Ezt utána kiértékelik és megmondják.
2015. szept. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hm, érdekes.Nekem gyerekkoromban nem volt.20 éves korom körül kezdődött minden látszólagos ok nélkül.Én 170/55 kg vagyok.Mindig karcsú voltam egészségesen élek és mégis.Teljesen hektikusan jelentkezik, de érdekes módon az utóbbi nyarak nagy kánikulái nálam is fokozták, főleg augusztusban jön elő, most is múlt hónapban egy egész héten át kínzott.Nekem főleg mensi táján!Nappal ritkábban érzem, de este kezd rá igazán és főleg ha lefekszem, aztán ébredésig kalimpál.Olyan, mintha "botladozna", kihagyna pár ütemet, félrever vagy hogy mondjam, szóval szabálytalan ritmus, extraszisztole.Baromi idegesítő és nem nagyon hat rá semmi.Bétablokkolót szedek, kicsit magasabb néha a vérnyomásom is, meg iszom nyugtató teákat.Hát nem sokat hatnak, már milliószor kivizsgáltak de semmi kórosat nem fedeztek fel.Tudom hogy az idegrendszerem eléggé le van amortizálva, szerintem az csinálja.Most frontint írtak fel, de még csak szemezek vele, félek bevenni, annyi rosszat hallottam róla.

Te ma hogy érzed magad?Én elég pocsékul, de ma mások is panaszkodtak!

2015. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!