Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi lehet a problémám, ez...

Mi lehet a problémám, ez milyen betegség? (lent) 14/L

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy akárhányszor futok, mindig érdekes/különös tünetek keletkeznek rajtam, amiket mindjárt le is írok, de inkább először kezdem a történet elején; tehát ezek a Bizonyos Tünetek nekem tavasszal még teljesen átlagosnak számítottak, mindig azt mondtam rájuk, hogy "Biztos csak tápos vagyok, majd nyáron edzek...!". Az a nagy felállás, hogy az osztálytársaim 4-5 perc alatt szoktak lefutni egy kilométert, én meg kb. 15(!!!) perc alatt (ha nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon rákapcsolok, de úgy, hogy már szinte kiköpöm a belem, akkor is 8 perc kell 1000 méterhez. Nyáron is sokszor mentem futni, de nem javult a az állóképességem, inkább csak azt értem vele, hogy egész délutánra hulla fáradt lettem. Ha már a hulla fáradtságnál tartok, akkor a tüneteket is elmondom; körülbelül 200 méter - 2 m/s-os sebességű - futás után elkezd szúrni, - szorítani a mellkasom, és elkezdek szédelegni (a szédelgés körülbelül olyan, mint amikor az ember lázas), s keserű íz kering a számban, és olyan érdekesen termelődik a nyálam. És ha mondjuk 24 perc alatt futok 2 kilométert (12 perc alatt 1 kilométert), akkor utána kb 45 percig még szédelgek, fáj a fejem, nehezen járok, - kicsit szomjas is vagyok egyfolytában - és egyszerűen nem vagyok képes semmire se koncentrálni, kb. olyan érzés, mintha éjszaka csak 2 órát aludtam volna. De a lényeg, hogy csak kb. 1 óra múlva "térek vissza" ebbe a "világba". A lényeg, hogy - szerintem - olyan szinten fáradt leszek egy kis futástól, hogy - szerintem - az már egyszerűen egészségtelen. Te ezt hogy gondoljátok?


Ez vajon mitől lehet? Ez egy betegség? És ha igen, akkor milyen betegség? Asztma? Tudná itt egy ebben jártas ember ezt diagnosztizálni? Nagyon megköszönném!!!


14/L



2015. szept. 7. 15:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Találgatni nem lehet, mert minek. Menj el a dokihoz, mondd el a tüneteket , utána menj vérvételre. Abból sok minden kiderül.Lehet vashiány, meg vérnyomásleesés, de az igazi okot csak vizsgálatok deríthetik ki.
2015. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az étkezéssel van gond! Én sport előtt szénhidrát tartalmú ételeket szoktam enni, lehet hogy ez is számít valamit...:P Na meg persze egyél sok gyümölcsöt zöldséget, igyál sok vizet!!! Vannak olyan innivalók is amiket sport előtt kell inni! ;)
2015. szept. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
BMI ?
2015. szept. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapból alacsony vérnyomás+vércukor(eddig nem volt gond vele) de jött az asztma és hasonló mint neked. légzésfunkcióm jó de melegbe nem bírok semmit,párás esős időbe bármit
2015. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

165 cm vagyok és ehhez 54 kg, 20 a BMI-m, ami tudtommal se nem túlsúlyos, se egészségtelenül sovány. Egy próbát megér ez a sok anyag kell a szervezetbe - dolog, bár nem hiszem, hogy ez lenne a valódi oka ennek (Egyébként nem vagyok rossz evő, bár van, hogy suliba elfelejtek vinni kaját...).

Megböketni magamat? o.O Nem tudom, biztos k.... fájdalmas lehet, rég voltam már vérvételen... o.O

Utolsó; komolyan? :o Nem tudom, én is gondolkodtam már az asztmán, bár nem ismerem nagyon ennek a betegségnek a tulajdonságait... :o Egyébként én is inkább hűvösbe szeretek futni, bár ott se a legkellemesebb, de valahogy melegbe felforrósodik a fejem, és még inkább jelentkeznek a tünetek, mint hűvösben. o.O

Ja, és, igen... 10-13 évesen vérszegény voltam, bár nem annyira nagyon vészesen, max. 10-11 évesen voltam nagyon sápadt arcú, alacsony testalkatú (most már viszonylag magas vagyok, 12. születésnapom előtt végre elkezdtem normálisan növekedni). 7-9 éves koromban meg anorexiás voltam, anya mindig tömött ételekkel, bár ilyen tápanyagkiegészítő izéket sohase adott, de tény, hogy elég gebe voltam. Meg olyan 9-11 éves koromig vashiányos is voltam, bár az se volt vészes... Ezeket azért nem említettem, mert mostmár viszonylag "normális" testalkatom van; 64 cm a derék körforgatom, 89-90 cm a csípő körfogatom, 50-55 cm a combom legvastagabb pontján, tehát nem vagyok az a kis egyszálbelű, fiús alkat, egyedül a mellem nem túl nagy; 79-80 cm a legvastagabb pontján/annyi a körfogata.

Egyébként azért nem mentem még ez ügyben orvoshoz, mert először ide akartam csak kiírni, hátha csak "túldramatizálom" a dolgot, de most, hogy mondod, utolsó, hogy lehet, hogy asztmás vagyok, most nagyon befrászoltam, hogy most mi lesz, biztos egy nagyon veszélyes betegség... o.O


Ja és egyébként további véleményeket is szeretnék, kíváncsi vagyok, hogy ezt mások, hogy gondolják. o.O

2015. szept. 8. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Fuss melegbe 200m-t pihenj,mikor kipihented magad igyál 2-3 deci hideg kólát és fuss neki megint. nézd meg változik e a terhelhetőséged.... ha igen go légzésfunkció. nem vicc.

Utol vagyok,de irj privátot és beszélünk

2015. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!