Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Most akkor hogy van ez a...

Most akkor hogy van ez a lázzal és a testhőmérséklettel és annak mérésével kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Mostanában eléggé betegeskedek, beszokott dugulni az orrom, tüsszögök és eléggé berekedek, ma pláne nem volt olyan jó, mert a fejem is fájt egy kicsit. Gondolkodtam rajta, hogy megmérem a lázam és valamiért elkezdtem utána olvasni. Először is azt láttam, hogy a hónaljba, digitális hőmérővel mért testhőmérséklet nem jó, egyrészt mert 0,5-et hozzá kell adni, másrészt meg benn kell tartani pittyegés után min 5 percre mert akkor pontos. Na most ezt én megcsináltam és 37,3 lett a hőm, amihez ugye még 0,5-et kell adni, ami így 37,8. Na most ez elég magas... szerintetek melyik a pontos?

2015. szept. 15. 17:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Túldimenzionálod a kérdést. :)


Az igazság az,hogy a testhő egy nagyon összetett dolog, így a mérése is kacifánátos, de hétköznapi használatra tökéletesek a digitális hőmérők is. Ha bent kellene tartani a pittyegés után, akkor annyival később pittyegne. Ezt nem tudom, hol olvastad, de nem fedi a valóságot. A fél celsius fok hozzáadása sincs kőbe vésve, főleg,hogy ahány ember, annyiféle testhő reakció.


Vannak olyan állapotok (nem csak a terhesség és nem csak a betegségek), amikor megemelkedik a test hőmérséklete, vagy épp lecsökken, de mivel nem méregetjük 0-24, így nem is tudjuk nyomon követni. Viszonylag nagy ingadozás sem jelent gondot.


A leírásodból valami könnyebb vírusod van, igyál sok folyadékot, pihenj, szedj vitaminokat és ha magától nem múlik el, akkor menj el orvoshoz. Hogy 37,3 vagy 37,8 a hőd, az tökéletesen mindegy.

2015. szept. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mert gondolod, ha 0,5-öt mindig hozzá kéne adni, akkor azt nem építették volna be az elektronikájába ?

Amúgy szerintem akkor pittyeg, ha már egy ideje nem változik az érték, akkor meg felesleges tovább dédelgetni.

2015. szept. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elsőre amikor mértem 36,7-36,8 volt és utána felment 37,3-ig 5 perc alatt. Utána később mértem és már pittyegésnél 37,2-37,3 volt. Szóval szerintem ink. a 37,3 a pontos, mert utána még gyorsan 3,5 perc alatt kb. felment 0,5 fokot, de utána még benthagytam egy 6-7 percre de akkor már nem változott. A +0,5 fokról nincs túl sok fogalmam, annyi, hogy 1-2 másik ezzel kapcsolatos kérdést olvastam, ott pedig folyamatosan írták ezt a +0,5-ot meg fikázták a digitálist, meg hogy azzal mindenkinek alacsony, volt egy nővér azt hiszem, aki azt mondta, hogy a pácienseknek mind ilyen 35 körül volt és akkor újra elővették az analógot, viszont akkor már normális volt. Ő is mondta, hogy tökmindegy hogy lejár bent kell hagyni és ezt a 0,5 fokot is többen mondták, gondolom nem pontos, kb. annyit hozzá kell adni, mert nem pontos... de gondoltam arra, hogy ez lehet a pittyegéseshez kell hozzáadni, mert az után is kb. 0,5-0,6 fokot ment fel a testhőm.
2015. szept. 15. 18:31
 4/11 A kérdező kommentje:
Az az érzésem, hogy úgy gondoljátok, hogy hipochonder vagyok, és be akarom magamnak beszélni a betegséget... ezeket olvastam, az hogy ti nem hallottatok róla... akkor talán nem kéne válaszolni. Azért amit az első válaszoló is irogat, hogy lehet ingadozás... persze ha épp futottál vagy fürödtél, vagy nem tudom mi, akkor lehet felmelegedett az ember teste és akkor magasabb, de itt ülök normálisan a gép előtt, akkor kb. 36,6-nak kell lennie... és ide kapcsolódóan azzal sem értek egyet, hogy 37,8 vagy 37,3 az mindegy lenne... egyáltalán nem mindegy, a testhőmérsékletbe kicsi is számít 36,6 a normál de 0,5 fokkal magasabb esetén (37,1) már hőemelkedésről beszélünk, 0,9-el magasabbnál meg már lázról, ugye ez a 38. 37,3 még egy enyhe hőemelkedés, míg 37,8 meg már szinte láz. Nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, hogy nem mindegy. 37,5 alatt még be lehet menni mondjuk suliba, de én 38-al már nem mennék, 38,5 fölött max. néhány tizeddel volt az eddigi legmagasabb hőmérsékletem.
2015. szept. 15. 18:39
 5/11 A kérdező kommentje:
és akkor már olyan sz*rul voltam, hogy remegtem az ágyba a takaró alatt és tolni kellett belém a különböző gyógyszereket, hogy jól legyek, gondolom hánytam is és a többi...
2015. szept. 15. 18:41
 6/11 anonim ***** válasza:
Jaj...
2015. szept. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire túlspilázni.

Pl biztos vagyok benne, hogy az evolúció több millió év alatt nem úgy lőtte be a hőemelkedés fogalmát, hogy az pont ott kezdődjön századértékre kereken, ahol egy valami Celsius nevű svéd pont a 37,00 fokot húzta meg.

2015. szept. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

...Na állj a starthoz, te unatkozó tizenéves.


Az első választ én adtam és a jaj-t is én fűztem hozzá. Szerintem rajtad kívül mindenki érti, hogy miért. Az első válaszom segítő szándékú és komoly volt, hovatovább igaz is, erre te elküldesz a p..ba? Azt hiszem, te még nagyon fiatal és bután agresszív vagy, ráadásul egyáltalán nem értesz a témához. Ami rendben is van, ezért tettél fel kérdést, de a stílusod és az ostobaságod már túlmegy egy bizonyos határon. Fogadd el,hogy az orvostudomány nem úgy működik, ahogy te gondolod.


"az hogy ti nem hallottatok róla... akkor talán nem kéne válaszolni." - Nem arról van szó, hogy nem hallottam róla, hanem arról,hogy "kicsit" ismerem a témát és te olvastál irreleváns dolgokat antalvali szintű oldalakon.


Nem szokásom, de ezt most nem tudom megállni és jelentem a hozzászólásod.

2015. szept. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
...és a moderátorok ki is törölték a válaszom, hogy mire jó ez, azt nem tudom, hogy miért elégtétel ez a kis lelked számára azt se, mindenesetre jót szórakoztam rajta, köszi... mi az egyébként, hogy "állj a starthoz"? :D Ez az idősebb korosztály körébe használatos kifejezés, amikor ki akarunk oktatni egy "unatkozó" kis gyökér tizenévest, annak céljául, hogy enyhítsük a lelkünk fájdalmát? :D Ki mindenki érti, hogy miért írtad, hogy "jaj", egyébként meg kit érdekel és mit számít a kettőnk "vitájában" vagy összeakadásába az hogy ki mit ért? Amúgy én is fogom nagyjából, hogy mit jajjongtál, de nem látom értelmét és utálom ezt a stílust, erre meg valóban elküldtelek a p*csába és újra elküldenélek, mert nem kell itt cinikusan kommentelgetned, és teletolni válaszokkal a kérdésem (aminek következtében valszeg kevesebben kattintanak rá)... Abban viszont tévedsz, hogy az első válaszod alapján, ami egyébként tényleg egész korrekt volt, kültelek el, mert mint írtam előbb is, a jaj-ozásod után kaptam fel a vizet és az után is írtam, az első válaszod felpontoztam, pedig nem értettem vele teljesen egyet, de láttam, hogy segítő szándékú volt, alapjaiban véve. Én meg úgy gondolom, hogy tök feleslegesen minősítgetsz, meg kommentelgetsz, tényleg ha nem bírod az internet frontális világát, akkor ne kommentelgess és fórumozgass, mert csak ez lesz belőle, hogy utána itt fájlalod a popód... egyébként tényleg nem értek túlságosan a témához, ez egy einstein-i észrevétel volt a részedről, mivel le is írtam, hogy nem vagyok szakértő, de azért van véleményem, amit leírok, hogy tudjunk egy vita következtében konfrontálódni. Amúgy itt olvasgattam, sztem írtam is és nem az antal nemtom min. Ha pedig ennyire ismered a témát, gondolom orvos vagy, vagy jársz valamilyen ilyen típusú egyetemre, akkor válaszolhatnál normálisan egy felmerülő kérdésemre, nem ebben a k*csög cinikus, lekezelő stílusban, érdemes lenne ezt gyakorolnod, tudod nem elég a magolás, ahhoz, hogy értelmesek legyünk, kell hozzá az intelligencia is, ami jelen esetben a szakszerű, hiteles, a kérdező félt tiszteletben tartó nyilvánulhatott volna meg.
2015. szept. 24. 04:20
 10/11 A kérdező kommentje:
*tiszteletben tartó válaszban...
2015. szept. 24. 04:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!