Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 1, Ha többet alszom miért...

1, Ha többet alszom miért vagyok fáradtabb? 2, Alvás közben mi történik, miért van rá szükség? 3, Mi történne ha nem aludnák többet, mennyi ideig bírnám?

Figyelt kérdés

1,

Úgy érzem, hogy kevesebb alvásnál felkeléskor sokkal éberebb vagyok, és hogy ha sokáig nem alszom, akkor szintén egy ideig ez van, viszont nekem azt mondták a szüleim, hogy 8 óra kell az életkoromnak megfelelően (17), annál több esetén visszafelé sül el a dolog, és fáradtabb leszek.(Ezt részben érzem is, iskolaidőben úgy osztom be a napomat, hogy másnapra 12-14 órát aludjak, lehetőleg minnél többet és valóban fáradtabb vagyok néha, dekoncentrált.)Miért van ez, mert számomra az lenne a logikus, hogy minnél többet alszom, pihenek, annál pihentebb leszek, emelett ezt a szervezetem érzi, hiszen az ősember idejében sem volt ébresztőóra, ő érezte, hogy mikor alszik el és mikor kel fel magától.


2,

Igazából ha lassabban is, de ugyanúgy müködik minden szerv, funkció a szervezetben.Mi az ami más alvás közben, mint ébrenlétkor?


3,

(természetesen a szemem fáradékonyságát, szárazságát szemcseppel vagy valamivel megoldhatnám, tehát ezt ne vegye figyelembe a válaszoló, persze javítson ki ha ez nem megoldható illetőleg ha nem hosszútávú megoldás)

Ez kifejezetten érdekelne, hogy van e valami védelmi mechanizmusa erre a szervezetnek, leáll egy idő után magától, esetleg elalszok, vagy megszünne a valóság és a képzelet közti határ, elkezdenék képzelegni, esetleg valami látható testi, biológiai hatása lenne, és hogy az agyon kivül másnak ártana e, illetve egyáltalán ártana e?(Ha csak az agynak, akkor mit ártana, mi változna?)


És még egy 4-dik lenne kíváncsiságból:


4,

Amikor álmodok valamit, és elér ahhoz a részhez, hogy csörög a telefon, akkor fel is ébredek szinte azonnal, vagy legalább kicsit felbóbiskolok csukott szemmel, és tudatosítom magamban, hogy a valóságban is csörög a telefon, de a valóságba gondolom, hogy a telefon csörgött előbb, viszont én úgy érzem, hogy én előre tudtam, hogy a telefon csörögni fog, és ehhez igazodott az álmom, ezt valaki meg tudja e magyarázni, hogy miért és miként érzékelem milyen módon ilyenkor a valóságot, és az időt?


Kérem csak az válaszoljon, akinek van türelme ezt végigolvasni, értelmezni, átlátni a kérdésem és értelmesen, egyszerűen kifejtve elmagyarázni.

Kérem mellőzzük azt, hogy valaki belinkel valamit, nem hosszas tanulmányokat, beszámolókat és egyebet akarok végigrágni, azért tettem fel itt a kérdést, mert itt ha nem értek valamit, vissza tudok kérdezni, megkérni esetleg egy kedves válaszolót, hogy magyarázza el, ezt is csak azért, mert erre egyébként családon, iskolán belül nincs lehetőségem, egyik körben sem szeretnek igazán bőven magyarázni és egyiknek sem célja, hogy valóban megértsd és átlásd a dolgokat.



2015. szept. 29. 16:23
 1/2 anonim válasza:

Szia!

1: Van egy egépszséges alvásszükséglet, amit ha túllépsz, akkor fáradtabb leszel. A szervezeted amúgy több kalóriát éget el alvás alatt, mintha mereven ülsz a tv előtt. Pl Tesla szerint a kevés alvás jobb.

2: Jó kérdés, nem tudom. Amennyire én tudom, minden szerved ugyan úgy működik, még az agyad is dolgozik, de vajon feltetted-e a kérdés magadnak, hogy mi van akkor, ha nem a testednek kell az alvás, hanem a lelkednek?

3: A szervezetedben van egy kisebb rakás véelmi funkció az ellen, hogy ne aludd magad ki. Símán csak lábon elalszol majd egy idő után. Ha tetszik, ha nem. Ha drogokkal fenntartod magad, akkor egy idő után a központi idegrendszer leáll, agyhalál. (Előtte még megőrülsz majd, pl az oroszok kisírleteztek ijennel.)

4: A vekkered az semmi ahoz képest amilyen pontosan a lelked tudja az időt számolni. Ha mindíg ugyan akkor kelsz fel, akkor símán csak úgy szabájozza az alvás ciklust, hogy röviddel az ébresztő előtt ébredj fel. (Pl nem szoktál néha telefoncsörgészt hallani, holott a telód nem is csörög? Az agyad kreálja, hogy figyelj oda, mert nem akar lemaradni egy esetleges hívásról.) A valóság és a fantázuia határát meg tell tanulni, normál esetben gyorsan rájössz, hogy mi valós, mi nem (nem bedrogozott állapotban). Habár az agy félelmetes pontossággal tudja leképezni a valóságot, csak neked. Gondolja csak az álmaidra. Látsz, hallassz, érzel...

2016. jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes választ!

Korábban nem tudtam sajnos elolvasni, mert gondolom kiszelektáltam a sok email közül ezt is véletlenül.

2016. jan. 28. 06:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!