Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Mi okozhat ilyenfajta szédülést?

Mi okozhat ilyenfajta szédülést?

Figyelt kérdés

Egy hete történt, hogy ha a bal oldalamra feküdtem, úgy megszédültem, mintha fejbe rúgtak volna, ami tartott pár napig.. Utána újra jelentkezett ez kb 1 napig a jobb oldalammal.


Majd tegnap óta ha hátradöntöm a fejem, akkor ugyanez van, alig tudtam hajat mosni is..


Azóta már napközben is szédelgek enyhén rendes fejtartással, és émelygek..


Leghamarabb pénteken tudok elmenni a háziorvosomhoz, mert más városba vagyok egyetem miatt, és nem hiányozhatok a kötelező órákról.


Régebben is volt már ilyen, kb évente 1-2 alkalommal ez előfordul, tavaly azt mondta a doki, hogy a nyakban megkopik valami ideg, és az okozza ezt, ha tehetem járjak úszni stb..


Most nem igazán merem azokba a poziciókba forditani a fejem esetleg egy nyaktornához, mert félek, hogy még jobban rám tör ez az egész és nem tudok elmenni esetleg suliba :/


21/L



2015. okt. 12. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Azért válaszolok, mert az utóbbi időben hasonlókkal küzdök én is, de Te még túl fiatal vagy az egészhez.

Másrészt a szédülést nagyon sok dolog okozhatja, s komoly neurológiai, fül-orr-gégészeti (stb.) vizsgálatok szükségesek a pontos ok kiderítéséhez, ami még így sem biztos, hogy sikerül...:(

Igen, okozhat szédülést a nyaki porckorong kopásos elváltozása, ami miatt a porckorong nyomhatja az ott futó ereket, idegeket, stb. Viszont ehhez is nagyon fiatal vagy még szerintem.

Van viszont olyan jellegű szédülés is, amelyet a halló és egyensúlyozó ideg valamilyen bántalma okozhat. (Pl.: Meniere-betegség),de sok más oka is lehet.Egyértelműen a nyaki gerinc kopásos elváltozását nem lehet ráfogni az egészre mindaddig amíg más ki nincs zárva.

Én azt javaslom, ha ez nem múlik, keress föl egy fül-orr-gégészt első körben, mert oda nem kell beutaló. Ha Ő nem talál eltérést, általában úgyis további vizsgálatokat javasol (vagy kezdeményez), pl. egy ideggyógyászatit is. Egy labor lelet is mindenképpen kellene.

2015. okt. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!