Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért nem tudok már izzadni?...

Miért nem tudok már izzadni? Ennyire öregednék? Már kezdenének elhalni a hormonjaim?

Figyelt kérdés

Belvágnék a közepébe: nem tudok izzadni egy ideje. Ennek jó oldala, hogy azóta alig kell dezodort használjak, mert nincs testszagom se ilyen téren... Rosz oldala, hogy mikor anno izzadtam most, azokon a helyeken ha futok vagy melegem van csak szúrkáló érzést érzek, nagyon kellemetlen... Izzadós típus voltam mindig is, ezért is lepődök meg ezen...


De mi van ha kezdek kiörgedni, a hormonajim a végéhez értek és itt az idő elmenni "impotens vén trottynak" nemsokára? Nem vagyok túl idős, ezért aggasztó. Sőt, tulajdonképp még negyed évszázados sem vagyok :)



2015. okt. 14. 18:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem fordulj orvoshoz, az izzadás fontos funkciója a testnek. Lehet, hogy valami nem oké, és azért nem tudsz izzadni.

2015. okt. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok rola, h az öregedessel kevesebb az izzadas, de az biztos, h kisgyerekek meg nem izzadnak, igy nem inkabb fiatalodsz? :)

Sztem nezd utana a google-ben, lehet-e ez vmilyen betegseg jele, es ha igen, menj el az orvoshoz. Ha meg negyedszazadnyi eves sem vagy, nem izzadtal meg olyan sokat, h az egeszsegedet elhanyagold... :D

2015. okt. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amugy elsöre vmi elzarodas ugrott be, a mirigyek elzarodasa, de persze hormonalis is lehet.

2.

2015. okt. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#1 - Igen az hogy valami nem oké az tuti, csak gondoltam rákérdezk hátha valaki itt meg tudja mondani és nem kell elmenni az SZTK-ba (utálom az orvosokat a többségük stílusa sértő, gúnyos nemritkán bunkó) - aztán gondoltam így mgúszom...


#2 - Fenee tudja - gondoltam ha az izzadást a hormonok váltják ki vagy mi akkor ha "elfogynak" akkor már nem fogok - az öregek izzadna amúgy? A többségük "szagos" ugyan, de az inkább ilyen vízes-dohos szag, ami engem mindig a gyógyfürdőkre emlékeztetett. bár ennek egyik oka, hogy ott 80% idős ember van és nagyapámmal mi is sokat jártunk az agárdiba.


#3 Ez nekem is eszembe jutott, hogy valami elzárta, csak azt nem értem hogy és miért egyik napról a másikra. Kezdetben még jó is volt, nem is vettem észre csak azt hogy tovább tudom hordani a pólóim mert nincs szaguk... Meg kertimunkák utáni zuhanyzákor sem éreztem semmi szagot... De mostmár aggasztó főleg hogy mikor izzadnom kellene (tömött busz) akkor se az van, hanem a szurkálós érzés ami nagyon kelletlen és picit fáj is...

2015. okt. 14. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!