Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetek PCOS ha hormonjaim...

Lehetek PCOS ha hormonjaim teljesen rendben vannnak?

Figyelt kérdés

Pattanásos az arcom, zsírosodik a hajam, én nincs rendszeres menstruációm.(1 évbe 3-4-szer van) Kaptam fogamzásgátlót amitől rendszeres volt a menzeszem, de meghíztam, ezért abbahagytam. Voltam vérvételen is még a bogyó előtt,és csak a prolaktinom volt magas. Most fél év elteltével újabb hormonvizsgálaton voltam ahol teljesen rendben volt minden, csak a kortizol szintem(stressz hormon) volt magas egy picit.

Viszont aztmondta PCO gyanús, megnéztem hogy szőrősődok-e(hasam,állam) de ezzel nem volt probléma.

A tesztoszteron szintem sem magas. 40-50 ng/dl, az jó érték, nekem pedig 41 ng/dl. Hangom is vékony, nem férfias..

Így is lehetek PCOS??


2013. ápr. 10. 14:37
 1/9 A kérdező kommentje:
vagyis ő nézte meg hogy szőrősödök-e, de nem volt gond ezzel.
2013. ápr. 10. 14:38
 2/9 anonim ***** válasza:
A PCOS nem egy betegség,hanem egy betegség egyik tünete.A többi a menses rendszertelensége, pattanások, szőrösödés, elhízás és az eleinte, inzulin rezisztencia,később magas éhgyomri vércukorszint. Az egész alapja egy hormonális betegség. Ezért,ha normál értéken vannak a hormonszintjeid nem beszélhetünk PCOS-ről sem.
2013. ápr. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megnéztek már hüvelyi ultrahanggal? Akkor nagyon könnyen kiderülhet, hogy csupán hormonális zavarról van-e szó, vagy valóban vannak ciszták a petefészkedben. Ha nincsenek, akkor nincs PCO-d, más a probléma.
2013. ápr. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"a hormonjaim teljesen rendben vannak".

Ez mégis mit jelent? Melyik hormonok, mi az, hogy "rendben"?

Ugyanis az, hogy minden a normális értéktartományban van, az semmit nem jelent. Attól még lehet teljesen szar a egész.

Nekem is az összes hormonom normál tartományban van, csak éppen olyan PCOS-em van, mint a ház.

Mert a hormonok egymáshoz viszonyított aránya is fontos, na meg a ciklus során a változások.


Hiába nincs becsillagozva a 3,83-as progeszteron, ha a ciklus második felében ennyit mérnek, az nagyon nem normális.

Vagy hiába van normál tartományban az LH és az FSH is, ha az arányuknak 1:1-nek kellene lenni, neked meg mondjuk 4:1...

2013. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

" Ha nincsenek, akkor nincs PCO-d, más a probléma."


Ez sem igaz. Ugyanis a PCOS nem feltétlenül jár petefészekcisztákkal.

2013. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Már hogyne lennének PCOS-ben cysták a petefészekben. De az,h cystát látnak a petefészekben nem jelenti,azt,h az illetőnek PCOS-e van.

Ezt olvasd el,nagyon egyszerűen és érthetően le van írva benne minden: www.webbeteg.hu › ..

2013. ápr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell elolvasnom semmit, tisztában vagyok a dolgokkal. Tanultam egyrészt, másrészt igen sok szakcikket olvastam már, tekintve, hogy ebből fogom írni a szakdolgozatomat.


A PCOS diagnózisához 3 kritériumból KETTŐNEK kell teljesülni, ill. emellett ki kell zárni minden egyéb olyan betegséget, ami hasonló tüneteket okoz.

A 3 kritérium:

1. oligo-/anovuláció (ritka peteérés, ill. a peteérés hiánya)

2. policisztás petefészek UH képe

3. magas anrogénszint laboratóriumi és/vagy klinikai jelei


A PCOS igen széles spektrumú betegség.

Van olyan PCOS-es, akinek minden tünete megvan, de olyan is van, akinek rendszeres a vérzése, és olyan is, akinek nincsenek cisztái.

2013. ápr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A PCOS-nek van egy jellegzetes UH képe.A betegség pontosan arról kapta a nevét,h e petefészekben a meg nem repedt tüszők maradványaiból kialakult ciszták látszódnak, ez okozza a meddőséget is.
2013. ápr. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Már leírtam a betegség kritériumait. Ha ennyire nem hiszed el, akkor olvass szakcikkeket.

Mint mondtam, van olyan PCOS-es beteg, akinek nincs jellegzetes UH képe.

2013. ápr. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!