Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Lehet, hogy szívrohamom lesz?

Lehet, hogy szívrohamom lesz?

Figyelt kérdés

1. A mellkasomban ilyen furcsa érzést érzek, nem tudom elmondani, hogy mit... csak nagyon furcsa.

2. Kicsit fáj a bal karom.

3. Hidegek a végtagjaim.


2015. okt. 20. 17:21
 1/5 A kérdező kommentje:
mit tegyek? pihenjek? mentőt nem akarok hívni
2015. okt. 20. 17:27
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Van-e magas vérnyomásod, magas koleszterinszinted, bármi betegséged?

Ettél/ittál-e valamit mostanában (pl. kávé, sütemény, akármi)?

Szedsz valamilyen gyógyszert?

Nyomaszt-e valami?

Hány fok van a lakásban?:)

Végeztél-e bármi olyan mozgást, amitől fájhat a karod?

Nem vagy lázas?

Mennyi a vérnyomásod, vagy legalább a pulzusod?


Azért kérdezem ezeket, mert ha fiatal vagy, mindenféle alapbetegség nélkül, akkor a szívinfarktus esélye a nullához közelít. Viszont egy pánikrohamnak lehet pl. ilyen tünete. Azt, hogy ettél-e valami cukrosat, azért kérdeztem, mert okozhat furcsa érzés egy alacsony vércukorszint is. Ha ittál kávét, a koffeintől lehet pl. ilyesmi.

2015. okt. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

- 21 vagyok, férfi

- eddig nem volt semmi

- ettem ma kétszet, ittam ma kb 1 liter vizet és 2 deci kólát

- nem szedek

- kicsit stresszes vagyok, de amúgy semmi

- 24 fok van a szobámban

- nem mozogtam mostanában

- nem vagyok lázas, most mértem (36,5 C)

- 123/74

2015. okt. 20. 17:35
 4/5 A kérdező kommentje:
ettem ma kétszer*
2015. okt. 20. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon kicsi az esélye, hogy szívroham legyen. Nyiss ablakot, vegyél mély levegőket, pihenj le egy kicsit, és egyél valamit (de ne edd magad tele), lehet, hogy az a baj, hogy csak 2x ettél, és már fél 6 múlt. A vércukorszintnek nem tesz jót, ha kevésszer eszünk sokat. Ha a kólát most ittad, akkor lehet, hogy az a ludas, akkor próbálj meg sok vizet inni, hogy minél hamarabb kimenjen a hatása (ha nem most ittad a kólát, akkor is igyál nyugodtan vizet :D ).


Ha erősödik a fájdalom, vagy bármi rosszabbodást észlelsz magadon, akkor hívj mentőt, de szerintem lehet, hogy csak kijött rajtad a fáradtság és a stressz.

2015. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!