Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Honnan merítsek erőt ehhez a...

Honnan merítsek erőt ehhez a sok problémához?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, egészségesen táplálkozom már egy ideje, mégis egyre csak jönnek az egészségügyi gondjaim. Irigylem a körülöttem vidáman éldegélő fiatalokat, akiknek semmi gondjuk-bajuk (legalábbis látszatra), gondtalanul jönnek-mennek, buliznak, élik életüket.


Én ha kikeveredek az egyik bajból, 1-2 hónap múlva jön a következő, és úgy érzem, ennek sosincs vége. Hol jön egy tüdőgyulladás, hol a fogaimmal kínlódok, hol megtalál egy fertőzés. Kezd sok lenni, és mivel a magánéletben sem tudok feltöltődni, kezd sok lenni és kezdek belefáradni a "küzdelembe".


Pozitívan próbálom venni a dolgokat, de már évek óta ez megy, és nem tudom, honnan vegyek energiát/életkedvet a folytatásra. Nem gondolkodom az öngyilkosságon, semmiképp, ez az én harcom, de nem jó az, ha csak erről szól az élet.


Barátok persze ilyenkor sehol, család messze, gyakorlatilag egyedül maradtam a problémákkal. Tanácstalan és szomorú vagyok :(


2015. okt. 24. 15:45
 1/7 anonim válasza:
Velem is ez van. Tudod, szerintem a magányunk teszi. Nem lehet véletlen ez a sok betegeskedés. Ha az ember lelkileg rendben van, akkor igazolt, hogy testileg is sokkal kevesebb az esély megbetegedésre... Szóval azért írtam, hogy tudd ezzel nem vagy egyedül. 24 és lány
2015. okt. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Egyébként milyen a magánéleted? A jó időszakaidban megtalálnak a barátok? Mióta vannak ilyen gondjaid?
2015. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Egyedül élek én is, és bár vannak barátok, de ők nem azok az igazi barátok. Felszínes dolgokról el lehet cseverészni, de amikor problémám van, az már más tészta.


Csak azt tudom mondogatni, hogy fel a fejjel, és így is teszek, csak kérdés, meddig bírom :(

2015. okt. 24. 19:59
 4/7 anonim válasza:
Mi a hobbid? Mivel foglalkozol? Írhatsz privit is. Még mindig az első válaszoló vagyok. Hátha tudok tanácsot adni. 😊
2015. okt. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A hobbim az egyedüli kiút, szeretek barkácsolni ezt-azt. Az feltölt, csak jó lenne, ha valahogy ezek a betegeskedések abba maradnának. Hiába teszek meg mindent, folyton előjön valami.


Köszönöm, aranyos vagy! :)

2015. okt. 25. 16:58
 6/7 anonim válasza:
Szerintem próbálj meg a pozitívumokra összpontosítani. Pl vannak olyanok, akiknek haverjaik sincsenek. Ha pedig a barkácsolás kikapcsol, akkor csináldd minél gyakrabban. Igyekezz ne felnagyítani a betegségeidet. Persze azért kezeld. És barátnőt is kereshetnél. Egy stabil, szeretetteljes kapcsolat ad egy pluszt az életben.
2015. okt. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Félek, hogy egyedül fogok megöregedni, mert egy fiú sem jelezte még felém, hogy szeretne életem párja lenni. Nem tartom magam csúnyának, szépnek sem. Nehéz az ismerkedés, mert nem járok bulihelyekre, máshol meg inkább vagyok félénk. De hát ez van. Készülök rá, hogy egyedül fogok élni, csak legalább az egészség lenne rendben!
2015. okt. 28. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!