Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Miért van az, hogy teliholdkor...

Miért van az, hogy teliholdkor nem tudok aludni?

Figyelt kérdés
2015. okt. 25. 17:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Érdekes, én sem. De én még nem gondolkodtam el rajta.
2015. okt. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Aha, értem. :)
2015. okt. 25. 18:11
 3/13 anonim válasza:
28%
ez nem tudományos kérdés
2015. okt. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne tudományos kérdés?

Orvoslás foglalkozik az alvászavarokkal is. Egyes válaszok nem valók ide, a kérdés pont jó helyen van. Tudományosan akarjuk megérteni és nem trollokat akarunk olvasni.

2015. okt. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Bazki, hallottál már ár-apály ciklusról? A hold járása még az óceánokat is kimozdítja a helyéről! :-))

De természetesen az emberi agynál nem erről van szó. Teliholdkor meglódulnak a hormonok. A nők több romantikára, a pasik több szexre vágynak. Ez a felborult hormonháztartás nyugtalanságot okoz, egyeseknél a betegség képzetét is keltheti. A holdkórosok is jellemzően ilyenkor keltek útra, amíg létezett ez a fajta betegség. Ilyenkor bizonyítottan több a koncentrációzavar okozta baleset is, sőt nagyobb cégeknél a várható teljesítményben is számolnak vele.

2015. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Rásüt a Nap, wazze, mit befolyásol ez? Semmit.

Húzd le a redőnyt, aztán nem látod.

Ha nem tudnád, hogy éppen telihold van, simán aludnál.

Az árapálynak meg semmi köze a teliholdhoz.


Előző: "Ilyenkor bizonyítottan több a koncentrációzavar okozta baleset is"

Milyenkor? Azért van telihold, mert pont "jó szögben" rá tud sütni a Nap. Akkor milyenkor? Napos időben? És persze ha a Hold már egyáltalán felkelt, vagy akkor is ha nem, csak éppen "teliholdos napok" vannak amúgy? Akár rásüt az a Nap, akár nem, a Hold akkor is ott van és lesz és ugyanakkora.

2015. okt. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hallottam már ár-apály ciklusról. De még mindig nem értem, hogy miért nem hat mindenkire egyformán a telihold?!


Uccsó válaszoló: tökmindegy, hogy leengedem-e a redőnyt, vagy sem. Valami zavar teliholdkor, de fogalmam sincs, hogy mi...

És ezzel asszem vagyunk így egy páran...

2015. okt. 26. 20:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Az zavar, hogy nem tudod, hogy mi zavar.
2015. okt. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

1. Tömegvonzás

Az apály-dagály jelenség a Föld forgása közben a Hold és a Nap együttes állásától függően hol erősebb, hol gyengébb helyenként és időnként. Ez a Hold tömegvonzásának következménye, amelyet a Nap helyzete befolyásol. Újholdnál a legerősebb a dagály, mert a Hold és a Nap egy irányban van. A teliholdnál ellenkező irányban vannak, tehát a dagály ilyenkor a leggyengébb.

2. Látvány

A telihold, újhold ugyan csak látvány, hatása persze azért lehet az élőlényekre, ez évezredes tapasztalat vagy hit. Sokáig a tudomány ezt nem tudta igazolni, de már vannak tudományos vizsgálatok az alvászavarok terén, amelyek tudtak kimutatni bizonyos összefüggéseket.

Érdemes ezt az ugrócímet kipróbálni:

[link]

2015. okt. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Ja, az összefüggés annyi, hogy van akit zavar, mert az is pont ugyanúgy zavarná, ha ott "figyelné" a szobában folyamatosan egy 20W-os tompa fényű izzó a teljes sötét helyett. Ha ez az izzó meg még Hold alakú és méretű is lenne, akkor pláne.
2015. okt. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!