Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Egyszerűen semmi energiám...

Egyszerűen semmi energiám nincsen,5 ébresztő mellett is elalszom, egész nap fáradt vagyok, alig várom, hogy lefeküdjek. Nem tudok edzeni, a lábamat alig tudom felemelni, koncentrálni sem vagyok képes! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
Főállásban dolgozom és mellette egyetemre járok, de egyikbe sem fektetek nagy energiát, mert nem megy! 163 cm 50 kg vagyok, napi 1,5-2 liter vizet iszom, igyekszem változatosan étkezni, a vérvétel enyhe vashiányt mutat ki csak. Mi lehet ez? Elmegy mellettem az élet! Régebben tele voltam energiával, imádok edzeni, emberekkel találkozni, de már fél éve semmihez nincs kedvem csak aludni. Valaki tapasztalt hasonlót? Mi lehet a megoldás??

2015. dec. 4. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenkiből kiszívja az erőt ez a civilizáció, az elektroszmog, ez az életmód, stb., tehát nem kell konkrét oka legyen, én is így éldegélek.


De amit még megnézethetsz: pajzsmirigyműködés, vérből pajzsmirigyhormonok.

Prolaktinszint, az is tud ilyet okozni, ha magas.

És hogy volt-e EBV vagy CMV -fertőzésed (csókbetegség). Az még egy-két évig tarthat ebben az állapotban a fertőzés után.


Lelki oka is lehet, volt veszteséged, pl. szerelmi?

Energetikai ok: segíthet a reiki, arolo, stb. energiaadás, terápiák.

2015. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A másik, hogy elvileg amíg sötét van, aludni kell a természet törvényei szerint.

Tehát most, hogy tél van, nem természetes, hogy ilyen aktív életet akarsz élni, csak mert a civilázió ezt követeli meg.

A parasztság, földművesek sem dolgoztak októbertől márciusig, csak üldögéltek a meleg kemencepadkán, kocsmáztak, pihengettek, látogatóba mentek.

Én is 11-13 órákat alszom most, de van, hogy többet.

Talán ha lehet, télen ne dolgozz, untig elég az egyetem.

2015. dec. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jókat írsz, ezeknek utána járok! Dolgoznom muszáj, mert az albérlet sem fizeti ki magát, de az aktivitás hiánya nem csak most van, hanem már nyáron is volt :( Az egész nyár egy vegetatív állapotban telt. Te hogy kezeled ezt a helyzetet? Téged nem zavar, hogy úgy érzed, peregnek a napok, miközben nem csinálsz semmi érdemlegeset? (Most ezt magamról írom, mert én így érzek és ez zavar legjobban :( )
2015. dec. 4. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Nézess pajzsmirigyet, valószínűleg az lehet az oka. Főleg, ha a rutin vérkép nem mutatott különösebb eltérést. Bár nézd meg az eredményt, hogy van-e rajta TSH, de általában nem szokták nézni, külön kell kérnie az orvosnak.
2015. dec. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A parasztság, földművesek sem dolgoztak októbertől márciusig, csak üldögéltek a meleg kemencepadkán, kocsmáztak, pihengettek, látogatóba mentek."

No hallod!? Hol a pic#ába olvastál te ilyent? Az állatokat mindíg gondozni, etetni kellett! A szekér sem javult meg magától az udvaron. Ennél balfas#abb megállapítást még nem hallottam!

A fáradtság az attól van, hogy oxigénhiányossá válik a szervezet! A belélegzett oxigénnek csaknem 40% -át az agy használja el a gondolkodáshoz. Ha az agysejtek nem kapják meg a megfelelő mennyiségű oxigént, az bizony az egész szervezetre hatással van!

A megoldás ennél jóval bonyolultabb, de a lényeg, hogy némi plusz oxigén kell a szervezetnek!

2015. dec. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Na, meggyütt az oxigénes.

Nyáron pont ugyanúgy etetni kellett az összes állatot, de mellette 5x annyit dolgozni kellett kint aztán a földeken, télen ez nincs, tehát az eltérés (és az időnyereség) valóban óriási.

Kérdező: mennyit alszol és hánytól-hányig ?

2015. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
3: De, de hát nem nagyon bírtam mit tenni ellene.
2015. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!