Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Komoly baj lehet belőle? ....

Komoly baj lehet belőle? . Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Az anyukámról van szó. Félek, hogy kimerül testileg-lelkileg, vagy más baja lesz... Napi 8 órát dolgozik, 5kor kel és 3kor ér haza. Nem igen szokott utána pihenni, mert az élettársa (nekem mostohám) folyton cseszteti... (csak azért lakunk itt még, mert nincs hová mennünk).. tehát hazaér, rögtön főznie kell, takarítania, mindent neki kell intézni, boltba menni, papírokat intézni, posta, tényleg mindent, egy nap rengeteget mászkál biciklivel. Este is mindig van valami, általában ha mostohám haza ér, már megy a kiabálás, úgy beszél vele mint a kutyával, ha főz, akkor az a baj, hogy nem pakolt fát, ha fát pakolt, akkor az a baj, hogy nem főzött.. értitek.. mindegy mit csinál, beleköt valamibe. Tipikus konfliktus kereső ember, aki nem tud saját magával megbékülni és másokon vezeti le... Este 9-10 körül szokott anyum lefeküdni, de sokszor 11-ig vagy tovább fenn van, mert mostohám csinálja a cirkuszt. Mindig mondja, hogy fáradt, kimerült, ami nem csoda. Én suliba járok, de próbálok az itthoni tanulás mellett segíteni, amit csak tudok. Főzni is szoktam, mosogatni, takarítani, ami van megcsinálom, én mégis csak jobban ráérek, meg 7ig alhatok, ő csak 5ig. Hétvégén szerencsére ki szokta pihenni magát, 8-9 órát alszik... de hétköznap csak ilyen 5-6-7-et. Egyik nap mesélte, hogy biciklizés közben rosszul lett. Nagyon felment a pulzusa, szerencsére más baj nem lett. Nagyon félek, halálra aggódom már magamat, hogy anyunak nehogy baja legyen... holnap is munkanap és dolgozik + mostohám nem engedi pihenni, ismerősökhöz mennek disznóvágásra, este későn érnek haza. Alig várom, hogy jöjjenek az ünnepek és ő is itthon lehessen. Házimunkát amit tudok átveszek, de így is mindig marad, vagy kint, vagy bent.

Mit gondoltok???

Mit csináljak ?

Anyum tényleg veszélynek teszi ki magát? Már mindentől féltem, idegösszeomlástól, stb... azt olvastam, a 6 óra a minimum, amit aludnia kell az embernek. Anyu legtöbbször alszik ennyit. De ez a sok munka... ahh.. bocsánat hogy hosszú lett. Segítsetek kérlek. :S

16/L



2015. dec. 11. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Szép dolog, hogy így aggódsz, ez a helyzet tényleg ilyen formában tarthatatlan, hosszútávon rámehet anyukád egészsége, mind pszichésen, mind pedig közvetetten testileg, pl magas vérnyomás alakulhat ki, ami egy csomó másik problémához vezethet, vagy emésztési problémák, stb, stb.

Elsőkörben a párjával kellene beszélni, elmondani neki, hogy így nem bánhat egy másik emberrel, aki ráadásul a párja. Ha ez a bánásmód abból fakad, hogy már nem akar együtt élni, akkor költözzetek el egy olcsó albérletbe. Esetleg családsegítő szervezeteket is felkereshettek, hogy probáljanak javítani valahogy a helyzeten. Ne hagyd, hogy anyukád tönkre menjen, próbáld őt is meggyőzni, hogy változtania kellene, ketten együtt már többre lesztek képesek

p.s. remélem, h alkoholproblémák nem állnak fent, mert akkor bizony bonyolultabb a helyzet

2015. dec. 12. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ma megcsináltam mindent, főztem holnapra, kitakarítottam a házat, bízom benne, hogy holnap pihenhet. Alkoholt csak mostohám iszik... szerencsére nem sokat. Nem attól hülye. Köszönöm a választ.
2015. dec. 12. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
Anyukád felnőtt ember! A mártír szerep helyett lépnie kellene, hogy ne a te kis lelkedet terhelje az ő helyzete muatti aggódás! Az ő szemét nyisd fel, hogy neked is rossz így, tegyetek valamit együtt!!
2017. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!