Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elofordult mar gyakran veled,...

Elofordult mar gyakran veled, hogy remalom kozben ketsegbeesetten probaltal felebredni, mert tudtad hogy csak egy alom?

Figyelt kérdés
Velem az utobbi idoben gyakran elofordul es borzalmas ahogy kinlodok megebredni, megszabadulni a remalomtol. Olyan mintha valami nem engedne megebredni, mintha valami probalna visszahuzni, erzek egy bizonyos nyomast, es harcolnom kell ellene.
2010. márc. 28. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen velem előfordult. Nem is egyszer.

Olyan volt mintha egy láthatatlan erő tartott volna fogva, és nem engedett felébredni, pedig tudtam,hogy csak egy álom. Próbáltam felébredni de nem sikerült. Egyszerűen nem ment. :S A legrosszabb az volt, hogy az a valami beszélt is hozzám, csak már nem emlékszek mit mondott , de fenyegető volt. :S valójában nem is történt semmi az álmomban ,úgy értem ,hogy az volt az álmomba ,hogy feküdtem az ágyon és az a valami nem engedte,,hogy megforduljak vagy felébredjek:S Elég ijesztő volt!

A 3.ilyen álmomnál le tudtam győzni, és azóta nem jelentkezett ez az álmom.

2010. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nalam is ugyanez van, olyan mint egy lathatatlan ero, de nem beszel hozzam es nem is akarom. De nekem minden alkalommal sikerult legyozni. Azutan egy ideig nem jelentkezett, de most ugy latszik 2 napja ujra zaklat.

Ebredeskor nagyon almosnak erzem magam, mintha valaki felebreszett volna.

2010. márc. 28. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:

1.vagyok.

Olyan velem volt, hogy mikor már aludtam volna fel, mintha valaki direkt felébresztett volna és akkor így hirtelen felrászkódtam és természetesen nem tudtam elaludni utána:S

Hogy ezek az álmok miért vannak fogalmam sincs. Nekem azóta nem jelentkezett. Lehet valami belső félelmed van...Ami álmodban jelentkezik. És le kell győznöd.

De azt írod, szinte mindig legyőzted álmodban és megint újra jelentkezett... Sajnos nem tudom miért:/

Hozzám beszélt minden alkalommal..Csak mostanában gondolkodtam el rajta.Nagyon fenyegetőző volt.Olyasmire emlékszek,hogy olyanokat mondott, hogy megfog ölni és meghalok.oO Elég durva!...

Gondolkoztam azon,hogyha sokáig tart egy rémálom(ami persze mindig ugyanaz) akkor fel lehet-e keresni vele egy pszichológust(??)..

2010. márc. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ugy latszik nagyon hasonlitanak a tapasztalataink, mert velem is elofordult olyan , hogy mikor mar majdnem el voltam aludva, valaki felebresztett es olyankor osszerazkodtam. De ez nemcsak egyszer fordult elo...

Egy delutan el voltam nyulva az agyon, a szemeim be voltak csukva, de nem aludtam. Egy adott pillanatban ereztem amint "valami" felijed a sajat testemben, de ugy hogy osszerazkodott az egesz testem. Nem volt mitol megijedjek...csak haton fekudtem becsukott szemekkel nem gondolva semmire,mikor jott az a...nem is tudom minek nevezzem mar...olyan volt mintha mas hatalmsa ijedeset ereztem volna a sajat testemben.

Szerintem ezen sajnos nem tud segiteni sem pszichologus, sem pszichiater.

2010. márc. 30. 13:05
 5/8 anonim ***** válasza:

Még mindig az 1.vagyok:DD

Tényleg hasonlóak.

"Egy adott pillanatban ereztem amint "valami" felijed a sajat testemben, de ugy hogy osszerazkodott az egesz testem. Nem volt mitol megijedjek...csak haton fekudtem becsukott szemekkel nem gondolva semmire,mikor jott az a..."

-> SZámtalanszor előfordult ilyen velem is. Néha én is ok nélkül megijedek és összerázkódok pedig semmire sem gondoltam csak be volt csukva a szemem.

Mondjuk nekem néha olyan is szokott lenni, hogy fekszek be van csukva a szemem, nem gondolok semmire és hirtelen beugranak ilyen képek. De nagyon valósak.De nem nagy dolgok.

2010. márc. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hmmm...milyen kepek?
2010. márc. 31. 13:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Olyan képek pl amik aznap megtörténtek velem csak újra bevillanak pár mp-re. . .
2010. márc. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ez az összerászkódásos dolog, meg hogy bevillannak képek teljesen normális dolgok... : P

nekem is csomószor volt már, hogy már majdnem aludtam, mikor hirtelen megrázkódtam és felébredtem valamitől.. elég kellemetlen tud lenni.

2010. júl. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!