Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » 121/51 vérnyomás vajon hogy hogy?

121/51 vérnyomás vajon hogy hogy?

Figyelt kérdés
Megmértem a vérnyomásom, a szívem oldalán 116/73 volt, azonban valószínű nem eléggé pontosan helyeztem a karomra (vékony karom van, így nehéz) és a pulzust nem sikerült megmérnie. Megmértem hát a jobb karomon is, és ott egy nagyon érdekes eredmény jött ki, a kérdésben említett 121/51, és a pulzus 93. Ebben az az érdekes hogy ha 93 a pulzusom, az érezni szoktam, kicsit élénkebb vagyok, és ha a mellkasomra teszem a kezem, akkor érezni ahogy dobog, azonban most ha odateszem a kezem sem feltétlenül érzem, főleg nem intenzíven a dobogást. Akkor hogy hogy ez az eredmény jött ki?

2016. jan. 27. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Mert rosszul mert a vernyomasmerö, ennyi... Abszolut nem pontosak ennyire ezek a müszerek, föleg, ha vekony a karod. Nem kell ezen ennyit agyalni, nyugi!
2016. jan. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem a jobb karodon kell mérni a vérnyomást, emberke! Nem jártál biológia órára? Na miért a bal karon mérik a vérnyomást?


Akármilyen vékony is a karod, akkor is meg tudja mérni a vérnyomást a szerkezet (gyereknek is meg lehet mérni), csak helyesen kell alkalmazni a mandzsettát.

2016. jan. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!