Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alacsony vérnyomás, magas...

Alacsony vérnyomás, magas pulzusszám. Lehet ebből bármi bajom?

Figyelt kérdés

Hogy még jobban ET-nek nézzetek, bevezetés:

átlagos testhőmérsékletem 35, de már 34-eseket is mértem, a 36-ot nagyon ritkán érem el, persze, ha lázas vagyok, egyből felugrik. Sőt, nagyon alacsony a vércukor szintem és a koleszterinem is, pedig... hát szóval, indokolatlan. Egészségesen étkezem, persze, de ha benyomok egy egész tortát se történik semmi. Ezeket sem tartom normálisnak, de szerintem ezekből nem igen lehet gondom. A hideg kéz-láb-orr érzés gyilkos tud lenni, ez esetleg összefügghet a testhőmérsékletemmel, de ezen kívül más negatívot nem tapasztaltam.


Ugyanakkor kb 1 éve méregetem a vérnyomásomat. Egyszer nagyon rosszul lettem, rekord alacsony vérnyomást mértem, így elkezdtem figyelgetni. Azt az érdekességet véltem felfedezni, hogy normál állapotban a felső értékem 80-100 között ingadozik, inkább lefelé húz.. a középső értékem 50-90 között mozog, a pulzusom viszont 70-90 közötti. Az a 70-90 úgy gondolom, a többi értékhez viszonyítva magas. Érdekes, hogyha edzek, 180-ra is felmegy, pl hegymenet sétánál. Egyébként átlagosan edzésem alatt 150, nem tudom nagyon lejjebb vinni, pl 120-ra.


Sok folyadékot iszom, nagyon. Mégis sokszor fáj a fejem, de olyankor is csak simán alacsony a vérnyomás, magas a pulzus. A háziorvosom szerint mozogjak még többet, és örüljek, hogy rendben van a vérnyomásom, a pulzusom úgysem számít, csak divat-téma lett. Én mégsem érzem így. Lehet valami bajom ebből?



2016. jan. 13. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is alacsony a vernyomasom. A magas pulzus azert van alacsony vernyomasnal, mert igy kompenzal a sziv...

En , ha tizet guggolok, a vernyomasom felmegy a normalisra, amilyennek kellene lennie, a pulzusom meg olyan szinten megemelkedik, hogy kb a rosszullet kerulget...

Doki azt mondja, inkabb alacsony vernyomasom legyen , mint magas....

2016. jan. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) Hasznos volt, ment a kéz! :)
2016. jan. 16. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!