Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Koncentrációképességet lehet...

Koncentrációképességet lehet valahogy javítani?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy rengeteg dolgom van. NAgyon-nagyon sokrétű a munkám és gyermekeimet egyedül intézem. Segítségem nincsen. Vagyis állandó rohanásban vagyok, az életünk minden perce be van táblázva. Nagyjából karban tartok mindnet, de a munkában szerintem írtó sokat hibázok. Még szó nem érte a ház elejét, de rezeg a léc. Akármennyire is figyelek, kettőkor mindig elkap a gépszíj, hogy úúr isten mindent be kell fejezzek, hogy odaéjrek az oviba. Van megoldás?

Szeretnék kevesebbet hibázni, valahogy lehet növelni a koncentráló képességet?


2016. febr. 4. 18:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet, de nem úgy, ahogyan te vágyod. Úgy tűnik, hogy nagyon sok teher van rajtad, és mivel nincs segítséged, kimerült vagy. Természetes, hogy hibázol.


A munkában hibázol? Ez azt jelenti, hogy tudat alatt te bizony ki akarod magad rúgatni. Ez anyád bűne, szinte biztos (ahogyan a párkapcsolatod hiánya is).


Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor a gyerekeidet rá kell bízni egy bébiszitterre. Nem szükséges ott ,ihegni mellettük, ha már 5-6 évesek. És neked mihamarabb meg kéne keresned egy jó magánpszichológust vagy - pszichiátert. Komolyan mondom, mielőtt kirúgnak és végleg a padlóra kerülsz.

2016. febr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a válszt. Érdekes a meglátásod. Egyáltalán nem akarom - még a lelkem mélyén sem- kirúgatni magam. Pont, hogy megelőzni szeretném illetve a régi "szintemet"hozni.

Ami jó lenne, ha lehetőségem lenne 6 órában dolgozni, akkor tudnék mindent megoldani.

Egyébként van párkapcsolatom is, de csak este ér haza a férjem, így a "kemény" részéből semmi nem jut neki. Én is tudom, hogy többet kéne segítenie, de abban a 2 órában amig itthon van, arra jut idő, hogy együtt megvacsizzunk valamelyikünk fürdet, valamelyikünk vacsit csinál , valamelyikünk olvas a gyerekeknek. (3 és 5 évesek) és már este is van.

Amit szeretnék, ha lenne néha olyan segítségem, hogy egy icuri picurit én is töltődjek. Nem este, amikor már hulla fáradt vagyok. Hanem vagy napközben, vagy délután. Ha egyszer nem nekem kéne rohanni a gyerekekért az óvodába. (pl. akkor lenne időm befelyezni a dolgom rendensen, vagy átnézni a kész munkámat, hogy van-e benne hiba) VAgy egy filmet megnézni, vagy futni egy nagyot, de sajnos ilyen nincsen. És ettől csúszott ki a talaj a lábam alól, hogy amíg nyitva van a szemem, addig kiszolgálok valakit. Pedig a gyerekeimet próbálom önálloságra is nevelni, viszonylag sokat foglalkozok velük, nemcsak nőnek mint a fű.. Az igaz, hogy a munkámat fele akkora bedobással csinálom, mint a nevelést, hiszen a nevelést fontosabbnak tartom, de ettől még a munkámat is szeretem és nem szívesen mennék más helyre.

Anyut nem tartom ebben hibásnak, ős is aktívan dolgozik még, egy-egy esetleges betegség esetén kiveszi a részét.

A férjem kéne állást váltania, hogy élhetőbb életünk legyen.

De a bébiszitterben igazad van. Jobb híjján azt tudom megoldani, hogy hetente egy-két órát felfogadnám, hogy fordíthassak magamra egy kis minimális időt.

A kérdés az, hogy egész biztos hogy nemcsak nekem van ennyi dolgom, hanem más anyukának is, és valahogy gondolom megoldják, nem? Tehát azt tudom, hogy fizikailag milyen segítség tudna változtatni az állapotomon, de addig amig ilyen lehetőségem nincsen, létezik -e olyan vitamin vagy jóga, vagy valami amivel a memóriámat tudnám fokozni?

2016. febr. 4. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!