Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Szívroham jelei?

Szívroham jelei?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Hétfőn voltam EKG vizsgálaton, ott kiderült, hogy szívritmuszavarom van. Emellett pánikbeteg plusz nagyon stresszes vagyok , mert elvesztettem apukámat 5 hónapja. Ma reggel egy kicsit fájt a hátam közepe, délutánra a mellkasom. Ezek olyan tompa ( nem szúró, hanem inkább nyomó) fájdalmak, hogy ha nem figyelek rá, akkor észre sem veszem. Emellett a bal kezem fájdogál, meg mintha gyengébb lenne ( de ez 2 hete van) . Sokat ég a gyomrom is. 29-ére van időpontom kardiológián, szapora szívverés miatt. Testvérem vérnyomásos, anyum és a nénikém ritmuszavaros, a nagymamámnak infarktusa volt, a másik nagymamámnak peacemaker-e, szóval szivesek vagyunk. Kicsit parázok. Kicsit minth a levegő is nehezebben jönne. Emellett ma délutánra nagyon bebágyultam. Nincs pánikrohamom, az nem ilyen. Nem dobog gyorsabban a szívem, mint amennyire kellene. Ez csak az , hogy stuffolom magam? Orvoshoz nagyon nem akarok menni , mert 5 nap alatt kétszer is voltam (bár nem ezekkel a tünetekkel) és nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni, ha kiderül, hogy csak fölösleges paráról van szó. Ja...kicsit néha megszédülök, de ez már egy éve van, a frontoknál. Az EKG (4 napja voltam) kimutatja, hogy közeledik "valami"? A vérvételi eredményem is teljesen jó. Azt mondta az orvosom, hogy akár űrhajós is lehetnék. Bocsi...hosszú lett. Csak félek. Köszönöm

2016. febr. 5. 15:19
 1/8 A kérdező kommentje:
19/L
2016. febr. 5. 15:21
 2/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, a mostani időjárás jelei. Az jó, ha figyelsz magadra.
2016. febr. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak megijeszteni, mivel csak egyelőre gyengén észleled a jeleket, de ezek a szívinfarktus tünetei:


- nyomásérzés a mellkas közepén, esetleg csak furcsa teltségérzés, vagy szorító mellkasi fájdalom (angina pektorisz), ami több mint néhány percen keresztül fennáll; - kisugárzó fájdalom a mellkasból a váll, a kar, a hát vagy akár a fogak, állkapocs irányába;

- egyre sűrűsödő mellkasi fájdalmak;

- folyamatosan fennálló fájdalom a has felső részén;

- légszomj;

- izzadás;

- megsemmisülés érzés;

- ájulás;

- hányinger, hányás.


Részletek: [link]


Általában a nőknél is jelentkeznek a légzési nehézségek, illetve nyomásérzet a mellkas alsó szakaszán, melyet könnyű összetéveszteni valamiféle gyomorbetegséggel. A női szívinfarktus leggyakoribb tünetei a következők: légszomj (58 százalék), gyengeség, bágyadtság (54 százalék), szokatlan, indokolatlan kimerültség (43 százalék), hányinger, szédülés, alsó mellkasi fájdalom, felső gyomortáji diszkomfortérzet, hátfájás.


Részletek: [link]


Azért írom le, mert ha már csak enyhén tapasztalod a tüneteket nem árt kivizsgáltatni magad, nehogy aztán nagyobb baj legyen. Nincs olyan, hogy fölösleges para, már a legkisebb gond esetén is jobb, ha orvoshoz mész, inkább a megelőzés, mint megvárni, hogy rosszabbra forduljon. Az orvos meg emiatt nem fog "lecseszni", szóval emiatt ne aggódj.

2016. febr. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyen fiatalon extrém ritka az infarktus. Az nagyon erős mellkasi fájdalommal, fulladassal gyengeséggel, akár hanyingerrel, izzadassal jár. Neked a panikon kívül, inkább reflex betegséged van ami gyógyszereket jól kezelhető.
2016. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Időjárá? Nagyon köszönöm megnyugtattál!!:) kicsit parázós vagyok.
2016. febr. 5. 15:35
 6/8 anonim ***** válasza:
Amiket leírtál, a mostani időjárás jelei. Az jó, ha figyelsz magadra.
2016. febr. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Ez csak időjárás/ stressz miatt van. Ha front van, (ma pl nagyon fülledt idő volt) sokat vert erősen a szívem, és nagyon izzadtam, fájt a hasam. Semmi komoly, mostanság sokat is stresszeltem magam. Ne parázz:) csak nyugi

2016. júl. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2016. júl. 25. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!