Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » A dilemmám a következő: a...

A dilemmám a következő: a minap vásároltam magamnak étrend kiegészítő Vas tablettát. Mivel néha rámtör a fáradtság illetve a hajam is megritkult. Egyébként a hajamra szedek még cink tartalmú hajerősítő tablettát. A kettőt be lehet venni egyszerre?

Figyelt kérdés

Azonban nemtudom eldönteni, hogy magamtól be merjem-e szedni ugyanis, nem voltam orvosnál/vérvételen ahol kimutatták volna, hogy alacsony a vasam. Erre csak empirikus tapasztalataim alapján következtettem. A kérdés: lesz-e bajom tőle, ha beveszem ( és kiderülne, hoogy teljesen normális értékű a vasam) avagy sem?

[link] erről van szó egyébként.



#vas #étrendkiegészítő tabletta
2016. febr. 11. 11:59
 1/3 anonim ***** válasza:
A túlzott vasbevitel a réz és cink hasznosulását rontja, valamint elősegíti a baktériumok szaporodását. Peroxidációs folyamatokon keresztül daganatos betegségek kialakulásában is szerepe lehet, állatkísérletekben a májrák nagyobb arányával járt, ezért az indokolatlan vaskiegészítés nem javasolt. Szív-érrendszeri problémákat is előidézhet feleslege. A nagy vasbevitel a vas helyi vagy az egész testre kiterjedő lerakódásával jár, ezt hemosiderosisnak nevezzük. Abban az esetben, ha a lerakódás károkat okoz, és a test teljes vastartalma a 15 g-ot meghaladja, hemochromatosis alakul ki. A betegség öröklötten is kialakulhat fokozott bélrendszeri vasfelszívódás következtében, eredményeképp idővel heresorvadás, cukorbetegség, májkárosodás, 30%-ban hepatocelluláris carcinoma (rák) fejlődik ki. Kezelésre vérlebocsátás használható fel legegyszerűbben, amit évekig kell végezni. A normálisnál nagyobb vasbevitelt tehát csak kivizsgálások után, orvosi tanácsra szabad alkalmazni.
2016. febr. 11. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg kell jegyezni, hogy termékeny korú nőknél a vastöbblet igen ritka, alig fordul elő. Az ellenkezője viszont annál inkább.


Férfiaknál vaskiegészítésre valóban nincsen szükség, náluk kifejezetten ellenjavallt, de nőknél igen, főleg ha rendszeresen menstruálsz és nem eszel sok húst, vérkészítmény, belsőséget.


Ha csinálsz egy kúrát, abból még baj nem lehet, ha betartod az adagolásra vonatkozó. Pár hétig szeded, látod van-e javulás. Aztán tartasz egy szünetet. Majd meglátod újra kell-e szedned.


Én cselesen mindig csak menzesz idején szedek vasat, ciklus közben nem. A körmöm erősebb lett tőle.

2016. febr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
férfi vagyok:) azonban sem belsőséget,sem vöröshúsokat nem fogyasztok épp ezért gondoltam arra,hogy vas étrendkiegészitövel pótoljam:)
2016. febr. 11. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!