Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Alvási problémákkal és evési...

Alvási problémákkal és evési zavarral kapcsolatos (+ha ért evési zavarokhoz, és alvási gondok + evészavarok összefüggéséhez)?

Figyelt kérdés

A helyzet:

5 éve kb. egy drasztikus fogyókúrába kezdtem, ami átcsapott anorexiává. Lefogytam 18-20 kg-ot. Utána volt egy olyan időszakom, (kb. 3/4 év ) amikor csak egészséges dolgokat voltam hajlandó megenni, 1700-1800 kcalt sport mellett (értsétek: 1 szaloncukor se karácsonykor, minden kalória kiszámolva, fehérjeszükséglet/nap ch szükséglet/nap és mindent egy naplóban rögzítettem pontosan kiszámolva)

Ez átcsapott túlevéses időszakba (nem hánytam) csak 1-2-3 nap baromisokat ettem, szemét kajákat is, jó kajákat is, teletömtem magam, majd utána 3-4-5-6 nap almanapot tartottam (és nem is voltam éhes nagyon hisz az a kalória amit bevittem 1-2 nap alatt irdatlan mennyiségű volt és nem, nem 3 szelet sütiről beszélek hanem több kiló kenyeret, lekvárt vajjal stb. meg tudtam enni és egy ültő helyemben 3 tábla csokit, annyira hiányoztak ezek a dolgok)

aztán ezt megelégeltem, és valamikor 2012 tavaszán elkezdtem hányni. És "rászoktam". Szemét kajákkal hánytam, hogy azokat ettem. Hiányoztak, főleg mert anno annyira eltiltottam magam az anorexia és a "mindent-kiszámolva-1700-1800 kalória-egészségesen" időszakom alatt nem ettem 1 cukorkát nem voltam hajlandó megenni, de még 1 neocitrant sem ittam meg mert van benne szacharóz.)


Na most a helyzet: hogy "jó" dolgokkal hányok, nem minden nap!! és teljesen más miatt: azért hányok, hogy tudjak aludni.

Tudom, hogy abszurd, de elmagyarázom.

Nem vagyok már bulimiás, nem is eszem ilyesmit hogy nápolyi / keksz, mekibe alapból nem járok mert k_vadrága, és amúgy sem állok úgy anyagilag hogy minden nap pizzát tudjak rendelni. Nem is vágyom rájuk; már nem kellenek nem olyan mint régen... egészségesen étkezem, nai 3-4-5X zöldség, 1-2-3 db gyümölcs. Csirke, teljes kiőrlésű szénhidrát. Tejtermékek (gyakran laktózmentesek)


A baj az, hogy 2012 körül (érettségi előtt, télen) nagyon keveset kezdtem el aludni.

Szerintem tökre felborult a hormonrendszerem.

2-2,5 órákat aludtam, majd a suliban tudtam pl. tesiórák alatt aludni (tökre rendes volt a tesitanár, tudott a problémámról és hogy keveset alszom és sokszor megengedte hogy tesiórákon vagy érettségire készüljünk vagy vmit csináljunk. velem nagyon jófej volt)

és folyton aludtam a gimi utolsó évében is órákon... a többi tanár nem értette miért pedig nem buliztam.


Na, ezt az alvásproblémát megelégeltem. Próbálkoztam 2012 ősze előtt gyógyteákkal, segítettek az elején + valeriana kapszulát is próbáltam, aztán az 1 kis teáskanál gyógyteából annyi lett hogy mindig és mindig többet kellett használnom (2-3 hónap után) hogy 1 zacskó citromfű / nyugtató teakeverék kb 3 napra lett elég annyit beleöntöttem már este, mert mindig növelnem kellett a gyógytea adagot. Végül az se segített.

Persze, próbáltam az ilyen meleg tej-mézzel elalvás előtt dolgokat; + este séta, vagy ilyesmi.. nyugtató zene. egyik se segített.

Elkezdtem altatót szedni (orvos írta fel, szülő az egészségügyben dolgozik) Dormicum (tehát nem Xanax, ami nyugtató! nem frontin. rendes, jó minőségű altató)


És végre tudtam aludni!!! Isteni érzés volt.

Úgy készülni az érettségire hogy 2-2,5 órákat alszol éjjel nem valami nagy mulatság...

aztán fősulis lettem, és megint előjöttek az alvásproblémák.


Leállamvizsgáztam most télen, nyáron dolgoztam.

akkor fáradt voltam, + ősszel, céges/irodai munkát végeztem (ülőmunka) nem fizikai munka, excel ilyesmi.

Nyáron is, és ősszel is voltak alvásproblémáim...


Volt hogy 4-5 órákat aludtam és úgy mentem be az irodába dolgozni, hogy hullafáradt voltam, vagy délelőtt jó volt (kb. 2-3X ittam négyszemélyes kotyogós kávéfőzőből lefőtt kávét!! tehát nem nescafé amibe nulla koffein van.. ) meg napi 2-3 doboz energiaital ehhez.

és délután rám jött a pihennék de úgy hogy alig bírtam a monitor előtt lenni.


Sportolni sportolok, ősszel is edzettem, de hiába futottam, vagy hiába sétáltam este sokat, fáradt lettem estére az igaz de hajnalban 3-4 órakor megébredtem.


Most nem melózok, diplomamunkát írtam ősz végén + államvizsgára készültem.

Önéletrajzot elküldtem több helyre is. Alvásproblémák vannak... van hogy 4-5 órát alszom (van hogy 6,5 órát vagy 7-et az nagyon jónak számít nálam!) és akkor napközben le kell dőlnőm +1 órára koradélután.


Pénzt korrepetálással keresek, nem irodai munkával, így mivel nem 8 órás munka tudok aludni napközben is vagy pihenni. Igaz ez nem 120.000-es fizetés egy hónapban és tudom hogy P_csakevés így is, nyilván nem várom el a szülőktől hogy ők támogassanak mindig, önéletrajz nem tom hány helyre el lett küldve, alig volt visszajelzés eddig.

Államvizsga előtt + szakdolgozat íráskor ugye nem melóztam, eléggé nagy volt a hajtás.


Aludni még mindig Dormicummal alszom. (7,5 mg/este ) gyógyteát már nem iszom. este mindig sétálok.

én nem értem...

sportolni is sportolok. fáradtnak kéne lennie a testemnek. de pár hónapja kitaláltam valamit... ha hányok, valamiért nagyon fáradt leszek. nem tudom miért. olyan fáradt (tökre más fáradság mint pl. ami sport után van, pedig kb. 7-8 km-t simán futok) olyan fáradt, hogy simán alszom 6,5-7 órát és kipihenten ébredek fel.

valamiért nagyon elfáradt az emberi szervezet, ha valaki hány (akár alkoholtól szerintem, akár magától ha csinálja) és tökre jól alszom utána.


Félre ne értsetek. Nem bulimia ez.

Pl. simán megeszek teljes kiőrlésű dolgokat (ami sznhidrát, és amitől sok evészavaros irtózik) és ilyesmit hogy keksz, csoki szimplán nem veszek magamnak és nem eszem, így fenn se áll a veszély, hogy ilyesmiket egyek. Egyedül lakom, így más se süt itthon semmi sütit, csak az van, amit én megveszek - vagy havi 1X ha anya küld fel pestre valami kaját az vagy ha kapok valakitől.)


Ma is, pl. 4,5 órát aludtam... egész délelőtt kába voltam.

Ma hánytam, most érzem, tökre fáradt vagyok és tudom, jól fogok aludni kb. 6,5-7 órát tuti, de lehet 7,5öt is. Egyben!! Vagyis nem ébredek meg ezalatt. És tökre kipihent leszek holnap reggel.

Tegnap is pl. futottam, mozogtam, este sétáltam is, ettem is tegnap, és "elméletben" a nagy szakértők-dokik szerint ettől jól alszik az ember... 4,5 órát aludtam, tökre K.O voltam egész délelőtt...


Remélem, mihamarabb sikerül munkát találnom.

Küldtem önéletrajzot irodai munkára is, de fizikai jellegű munkára is. (ami annyira nem illik pl. közgazdász végzettséghez, de lesz_rom, csak legyen munkám valami amivel ennél több pénzt keresek, mint amit most korrepetálással / alkalmi munkákkal )

Talán a fizikai jellegűnek jobban örülnék mert az lefáraszt.


Anno, mikor diákmunkán voltam, fizikai jellegűn nyáron (2012 nyara, 2013 nyara 14 nyara) tökre jól lefárasztott, sétáltam is melóhely fele + vasút fele ill. haza + fizikai jellegű volt, időm se lett volna ilyen dolgokat csinálni mint most meg energiám se)


Ma is, pl. kefirt ettem, magvas pékárut, csirkét, és ezekkel hánytam, hogy végre fáradt legyek.

Nem bírtam volna ki hogy ma is 3-4 órát aludjak... annyira elegem van ebből. Amúgy, amikor kipihent vagyok tökre szívesen eszem, akármit bűntudat nélkül is (nyilván nem 3 db rozsos zsemlét meg 1 egész csirkét egyszerre, belém nem férne, de sok zöldséget, csirkét, tejterméket, magvas / teljes kiőrlésű pékárut, gyümölcsöt eszem)


nagyon hülyének tartotok? mi a bajom?

mi ez az alvásprobléma több éve? A Dprmit még mindig szedem, 7,5 mg / éjjel.

anno, mikor fizikai diákmunkán voltam, elég volt 5 mg/ éjjel (ekkor harmadoltam a 15mg-os dormi tablettát most felezem ezért 7,5 mg)


Ne tartsatok hülyének légyszi. egyszerűen ez az egy dolog van, ami úgy le tudja fárasztani a testem, hogy jól aludjak... ne mondjátok hogy menjek pszichológushoz meg ilyenek.


voltam vérvételen, minden értékem jó lett (vas, cink, réz, stb) hormonok is ( kortizol kicsit magas, de az lehet a vérvétel miatti stressztől + aldoszteron magas)

suli miatt nem stresszelek, hisz már nem vagyok diák

meló miatt sem stresszelek, mert még nincs melóm..

szerelmi életem sincs


F_szom... csődtömegnek érzem magam.

segítsetek. legalább aludni tudjak jól enélkül a szar nélkül mert én már nem találtam rá más megoldást, tökmindegy hogy mindennap futok 3-5-7 km-t akkor is 4-5 órákat alszom utána nem úgy fárasztja le a testem... elalszom 23.00 körül de megébredek hajnali 4-4.30kor... és utána egész nap kába vagyok.

Remélem jövő héten már behívnak állásinterjúra.


segítsetek.



2016. febr. 11. 22:22
 1/1 anonim válasza:
tul sok a nyomas rajtad, az erettsegi, utana a fosuli, vizsgak, allamvizsga, es most meg a munka miatt megy a stressz meg akkor is stressz az ha nem erzed ugy. a legjobb lenne neked egy kiados szunet, felre tenni minden ugymond fontos dolgot, es elutazni par honapra, ha ez anyagilag nem megoldhato, akkor onkentes munkat vallalni kulfoldon. onzonek kell lenned, es most csak magaddal foglalkoznod, minden ami problemat jelent magad mogott hagyni. erdemes lenne amint irtam elutaznod valahova, venni egy fenykepezot es turazni fenykepezgetni relaxlani a termeszetben. ilyenkor fontod hogy ugy erezd nincs semmi kotelesseged, lebegni kell a vizben mint egy hal. az alvaszavarok miatt jot tenne a kornyezet valtozas is, relaxalo zene hallgatasa, az agy totalis kikapcsolodasa elalvaskor. ha hoszabb tavu utazas nem oldhato meg, akkor fel kell allitani egy napirendet, mikor fog felkellni, nyigiba megreggelizni elkeszulodni stb.
2016. febr. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!