Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Elalváskor rosszullét, remegés...

Elalváskor rosszullét, remegés, ilyenkor minden erőmmel küzdök és felébredek? (bonyolult)

Figyelt kérdés
Legtöbbször akkor van ha hirtelen elálmosodok, ilyenkor ahogy fekszem kezd jönni az a leírhatatlan szorító rosszullét, ilyenkor próbálok kiabálni segítségért, de nem tudok megmozdulni se, a kiabálás mintha sikerülne de a valóságban nem, ilyenkor fogalmam sincs álmodok-e, majd felébredek és pár másodperc után már meg tudom mozdulni, mi lehrt ez? Sima paralizis volt mar, akkor csak siman nem tudom megmozdulni, de ilyenkor ahogy fekszek es aludnek el kezdem ezerni azt a furcsa szorito(neha rangas, remegos) leirhatatlan erzest, ilyenkor ha hagynam elaludnek, de meg nem mertem megtenni hogy je kuzdjek a felebredesert mert ugy erzem meghalnek, vagy nem tudom mi kovetkezne. Ez egymas utan van hogy 4-5x is lezajlodik, foleg ha delutan pl eges utan hirtelen almosodok el nagyon.

2016. febr. 21. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyen nekem is szokott lenni. Pontosan nem tudom mitől van.


Szerintem ez is simán alvási paralízis, némi pánikrohammal vegyítve.


Nem szabad tőle félni, mert attól rosszabb. Ilyenkor arra kell gondolni, hogy minden rendben, ez csak az agyad játéka, mindjárt felébredsz. Olyan is volt már, hogy lesz.rtam, és elaludtam inkább, nem vergődtem a felébredéssel. Nem történt semmi.


Azóta amúgy egyre ritkább, mióta semmi jelentőséget nem tulajdonítok neki.

2016. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az az érdekes hogy ilyenkor tudom irányítani hogy felébredek vagy tartok abba a kérdőjeles dologba ami kovetkezni fog, pl erősödik az a lírhatatlan érzés, sipolás az agyban, tenyleg nem tudom elmondani. Most megorobaltam hgy lesz ami lesz alapon vegigvarom, de ugy dontottem felebredek ugy felhangosodott valami hang, de lehet hogy fsak epp auto ment el olyasmihez hasonlo volt. Legkozelebb megprobalom megegyszer.
2016. febr. 21. 16:41
 3/4 A kérdező kommentje:
És nem a sika felébredéskor jelentkezo paralizisrol beszelek annak en se tulajdonitok jelentoseget.
2016. febr. 21. 16:42
 4/4 anonim válasza:
Szerintem menj el neurológushoz és mond el neki a tüneteidet. Lehet hogy nem sima alvásparalizisről van szó hanem epilepsziás rohamról. Persze ne a klasszikus értelembe vett rohamra gondolj. Több mint 100 féle epileptikus rohamot diagnosztizáltak már. Az én fiamnak is egy olyan specko rohamai voltak hogy tanultmányt irt belőle az orvosa. Pár év alatt kinőtte gyógyszerszedés mellett. Azóta nem szedünk se gyógyszert, se roham nincs.Természetesen ez nem azt jelenti hogy neked bármiféle ilyen bajod lehet, csak azért irtam ha nyugtalanit ez a dolog, érdemes elmenni vele orvoshoz!
2016. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!