Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Fura közérzet? (több lent)

Fura közérzet? (több lent)

Figyelt kérdés
Olyan mintha nem a valóságban lennék. Egy kicsit hasonlít rá mikor beteg vagyok, de semmi bajom. Meg mint amikor történik valami rossz és nem akarod elhinni, hogy veled esett meg. Sokszor csak elbambulok és átmegyek egy másik "világba" az agyamban. Ez cselekedetek közben is van és ilyenkor nagyon figyelmetlen vagyok. Pl.: Öntöttem kávét és a tej helyett majdnem csapból eresztettem rá vizet. Akkor gyorsan visszatértem és befejeztem normalisan. Volt olyan is, hogy mentem vissza a kocsihoz és majdnem máséba szálltam be. Úgy szólt rám apám, hogy az nem a miénk.(ugyan az a tipus meg szin is volt, de teljesen mashol parkoltunk) Amikor "visszatérek" van emlékezet kiesésem is. Pedig a memóriám jó. Szóval egyszerre 2 helyen is vagyok, de a végén az agyban lejátszódottra nem nagyon emlékszem a valóságban meg csak foltokban. Vitaminhianytol lehet? Vagy mi ez? Kérlek segitsetek!

2016. márc. 2. 08:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit leírtál, az minden embernél kisebb-nagyobb mértékben és ritkán-sűrűn előfordul.

"Szétszórtak" lehetünk, sokszor máshol járhat a gondolatunk, mint a tényleges történések.

Nem kevesen számolnak be arról, hogy azt sem tudják, hogyan jutottak be a munkahelyre pl. az autóval, de valahogy bejutottak és nem emlékeznek a körülményekre.

Ezek ijesztő dolgok is lehetnek, válhatnak.


Érdemes elfogadni ezt a helyzetet és újra begyakoroltatni az agyad a figyelmed megtartására. Mindig mást mondhatsz magadnak: pl. "Most a kocsiért megyünk, ami X bolt előtt van. Ehhez átmegyünk a zebrán." A tudatosítás begyakorlása a lényeg.


De! Választhatod azt a biz. önbeteljesítő jóslatot is. Ez olyan, amikor az ember pl. azt mondja valamire, nem tud társaság előtt beszélni. Ezzel feszültséget, szorongást, félelmet generál magában. Aztán belelovalja magát még jobban és egyre intenzívebben gondolja / mondja, hogy képtelen tömeg előtt beszélni, lehetetlennek tartja, hogy kiálljon mások előtt, mert biztosan fel fog sülni. Ezeken kívül tuti, hogy el fog ájulni. Aztán kiáll és talán hebeg-habog, elsápadhat, elájulhat.

Amit megerősített magában feszültséget, az nagy valószínűséggel így vagy úgy, de bekövetkezhet.


Minél inkább problémásnak, figyelmetlenségnek, zavarónak, zavarnak, gondnak stb. tartasz valamit, annál jobban megerősíted magad abban, hogy tényleg baj van és akkor egyre több "szétszórtságot", figyelmetlenséget, memóriában kiesést stb. tapasztalhatsz meg. Aztán kialakíthatod, megerősítheted magad abban, hogy tuti valami betegség ez. Egyik gondolat indukálja a másikat.


Szóval térj vissza a tudatosítás begyakorlásához. Tegyél hangosan vagy gondolatban megjegyzést magadnak, hogy X helyen vagy, X dolgot fogsz hamarosan csinálni és X módon.

Ha elkalandozik a gondolatod, akkor kialakíthatsz egy feltételes reflexet is: pl. kezdesz elkalandozni, akkor picit csípd meg a kézfejedet vagy egyenesítsd ki a hátad vagy krákogj egyet, de mást is választhatsz.

Ha meg mégis elkalandoztál, akkor is tedd hozzá magadnak pl: "képes vagyok a figyelmemet fenntartani."

Viszont, ha tényleg jól esne elkalandozni, akkor mondd magadnak, most az akaratommal megegyezően fogok elkalandozni.

Nem mindig megy flottul és a változás sem mindig azonnali. Ha elkalandoztál mégis és nem alkalmaztál feltételes reflexet , akkor fogadd el és mondd, pl. "egyre jobban tudok mindenre figyelni."

2016. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszönöm szépen a válaszod! Remélem segít majd. :)
2016. márc. 2. 11:17
 3/3 A kérdező kommentje:
Amugy mar rajottem a problemara. Depresszios vagyok...
2016. okt. 23. 05:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!