Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Magas a vérnyomásom. Hogy...

Magas a vérnyomásom. Hogy vihetném le?

Figyelt kérdés

Negyed 5 körül megittam egy hosszú kávét, és most kezdett el lüktetni a tarkóm, meg szaporán verni a szívem. Hogy tudnám levinni?


16/f


2016. márc. 11. 21:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Nem tudom, nekem magas vérnyomáshoz nem társult szapora szívverés.. Ez inkább pánik gyanús.. Na az pont így kezdődött..
2016. márc. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A tarkófájás/lüktetés is arra utal?
2016. márc. 11. 21:17
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így kezdődik a roham sajnos.

Tinédzserkor végén, húszas évek elején jelenik meg először általában, kezelés nélkül igencsak tönkreteheti a mindennapokat.

Nem kívánom neked, amiket én húsz évesen átéltem, úgyhogy az elején vágd el a dolgokat. Ha ilyet tapasztalsz legközelebb, irány a doki, ott szívultrahangra és EKG-ra fog küldeni, illetve, ha szükséges, akkor 24 órás EKG, vagy vérnyomásmérést fognak végezni. Ha ott nem látnak semmi kóros eltérést, akkor lehet biztosra mondani a pánikot.

Akkor pszichiáterhez fognak küldeni, aki majd különböző erős gyógyszerekkel szeretne tömni, ha elfogadsz egy tanácsot ne szedj be semmi ilyesmit (Xanax, Rivotril, Frontin), helyette javaslom a Sedatif PC-t, vény nélkül kapható, igaz drágább, de homeopátiás, nem szedál le teljesen az előbbiekkel ellentétben.

Nem merem teljesen biztosra mondani így látatlanba, hogy neked is ez a problémád, de gondolom a suli, szülők, stb. sok stresszt rak rád, amiket elnyomsz. Na ezek okozzák. Csak a tüneteit alapján gondolok inkább erre, mert a "csak" magas vérnyomás igaz, hogy jár tarkólüktetéssel, feszüléssel, de a szapora szívverést nem tapasztalta egy vérnyomáspanaszos ismerősöm sem.

Viszont a pánikroham pontosan így indul nálam.

Ha rád jönne egy esetleges komolyabb roham (gondolom ez nem az, ha tudsz írni), akkor 4-ig számolva belélegzel lassan, 4-ig számolva benntartod, 6-ig számolva kifújod. Ezt ismételd annyiszor, amennyiszer szükséges, de ha úgy érzed, hívj mentőt, inkább menjenek ki fölöslegesen, (mire kiérnek, ha pánikrohamról volt szó, tuti jobban leszel), minthogy baj legyen.

2016. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

És pánikroham alatt valóban felmegy a vérnyomásod jelentősen egyébként, nekem alapból 90 hgmm, roham alatt/után kicsivel 150 volt a legkevesebb, amennyit mértek, lehet sajnos annál több is a roham "csúcspontján".

Ezért javaslom mindenképp az orvosi segítségkérést, mert egy-egy rohamot elvisel a szervezet, de ha éveken, hónapokon keresztül ez rendszeres, nem tudhatod, hogy mikor mondja azt a szíved, az ereid, hogy elég volt nem bírja tovább.

Mivel hiába pszichés, de a vérnyomásod valóban megemelkedik, a szíved valóban szaporán, erősen ver, ez megterhel egy egyébként egészséges szervezetet is.

2016. márc. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Normál esetben a vérnyomás és a pulzus fordított arányban állnak.

Ha mindkettő magas, az inkább pánik-tünet, vagy szorongásos állapot.


Alapesetben a vérnyomást intenzív mozgással, csuklókra folyatott hideg vízzel, nyugtató teával ( pld. citromfű tea), enyhe nyugtatóval ( pld. recept nélkül kapható Sedatif Pc) tudod levinni.


De ez csak pillanatnyi tüneti kezelés, és nem is biztos, hogy magas a vérnyomásod, hiszen nem mérted meg!


Vegyél egy vérnyomásmérőt ( egyébként sem árt, ha van otthon), és egy héten keresztül, napi több alkalommal mérd meg a vérnyomásod!


16 évesen minek iszol kávét?!

2016. márc. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

Jah elfelejtettem mondani, hogy a koffein igenis kiválthatja a pánikrohamot. A legelső pánikrohamom akkor jött, amikor a megszokottnál csak egy icipicivel, kb. fél adaggal több kávét ittam, és ráadásul nem az utolsó kávém után rögtön, hanem rá kb. 2 órára. Bár én feketét iszok és rövidet, valószínű ezért jött nekem 2 órára a megivása után, neked tovább tarthatott a felszívódása.


Megkérdezhetem, hogy egyébként általában hány kávét iszol és milyet?

2016. márc. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ez csak akkor utalhat magas vérnyomásra, ha méréssel is igazolódik. Egyébként meg simán lehet időjárási fronthatás.
2016. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Hetente 1-et, pénteken edzés után. Kávéautomatából, hosszú kávét sok cukorral. Remélem, hogy nem pánikroham, megmértem a vérnyomásom, 130/84 soknak számít?
2016. márc. 11. 21:59
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Ez Prehipertónia, és állítólag veszélyes, ezt írják róla:


" Kutatás eredményeiből az derül ki, hogy a prehipertónia már önmagában is ártalmas, nemcsak azért, mert később magas vérnyomássá alakulhat, hanem azért is, mert akiknek magas a kalciumlerakódás mennyisége az artériákban, nagyobb az esélye a szívinfarktusra és stroke-ra."

2016. márc. 11. 22:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!